La La Land ovládl i ceny BAFTA – vyhrál pět kategorií (video)

Také britské filmové ceny (BAFTA) ovládl muzikál La La Land, odnáší si trofej pro nejlepší film, režii, hlavní herečku Emmu Stone, hudbu a kameru. Nejlepším britským filmem je sociální drama Já, Daniel Blake. Maďarský snímek Saulův syn zvítězil v kategorii Neanglicky mluvený film. Po Zlatých glóbech uspěl v kategorii Nejlepší herec Casey Affleck za roli ve filmu Místo u moře. Uspěl i snímek Lion, v kategorii Nejlepší scénář a cenu má i Dev Patel za vedlejší roli.

Nejlepší film
La La Land
Příchozí
Já, Daniel Blake
Místo u moře
Moonlight

Britský film
Já, Daniel Blake

American Honey
Denial
Fantastická zvířata a kde je najít
Notes on Blindness
Under the Shadow

Nejlepší herec v hlavní roli
Casey Affleck, Místo u moře
Andrew Garfield, Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Jake Gyllenhaal, Noční zvířata
Ryan Gosling, La La Land
Viggo Mortensen, Tohle je náš svět

Nejlepší herečka v hlavní roli
Emma Stone, La La Land

Amy Adams, Příchozí
Emily Blunt, Dívka ve vlaku
Meryl Streep, Božská Florence
Natalie Portman, Jackie

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Dev Patel, Lion

Aaron Taylor-Johnson, Noční zvířata
Hugh Grant, Božská Florence
Jeff Bridges, Hell or High Water
Mahershala Ali, Moonlight

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Viola Davis, Fences

Hayley Squires, Já, Daniel Blake
Michelle Williams, Místo u moře
Naomie Harris, Moonlight
Nicole Kidman, Lion

Neanglicky mluvený film
SAULŮV SYN László Nemes, Gábor Sipos

DHEEPAN Jacques Audiard, Pascal Caucheteux
JULIETA Pedro Almodóvar, Agustín Almodóvar
MUSTANG Deniz Gamze Ergüven, Charles Gillibert
TONI ERDMANN Maren Ade, Janine Jackowski 

Nejlepší dokument
13th Ava DuVernay, Spencer Averick, Howard Barish
THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK- THE TOURING YEARS Ron Howard, Brian Grazer, Scott Pascucci, Nigel Sinclair
THE EAGLE HUNTRESS Otto Bell, Stacey Reiss
NOTES ON BLINDNESS Peter Middleton, James Spinney
WEINER Josh Kriegman, Elyse Steinberg

Nejlepší animovaný film
Kubo a kouzelný meč
Hledá se Dory
Odvážná Vaiana
Zootropolis: Město zvířat

Nejlepší režie
La La Land, Damien Chazelle

Příchozí, Denis Villeneuve
Já, Daniel Blake, Ken Loach
Místo u moře, Kenneth Lonergan
Noční zvířata, Tom Ford

Nejlepší scénář
Místo u moře, Kenneth Lonergan

La La Land, Damien Chazelle
Já, Daniel Blake, Paul Laverty
Moonlight, Barry Jenkins
Hello or High Watre, Taylor Sheridan

Adaptovaný scénář
Lion, Luke Davies

Příchozí, Eric Heisserer
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Andrew Knight, Robert Schenkkan
Skrytá čísla, Theodore Melfi, Allison Schroeder 
Noční zvířata,  Tom Ford

Nejlepší hudba
La La Land, Justin Hurwitz
Příchozí, Jóhann Jóhannsson
Jackie, Mica Levi
Lion, Dustin O´Halloran, Hauschka
Noční zvířata, Abel Korzeniowski

Nejlepší kamera
La La Land, Linus Sangren

Příchozí, Bradford Young
Hell or High Water, Giles Nuttgens
Lion,  Greig Fraser
Noční zvířata, Seamus McGarvey

Nejlepší střih
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, John Gilbert

Příchozí, Joe Walker
La La Land, Tom Cross
Místo u moře, Jennifer Lame
Noční zvířata, Joan Sobel

Nejlepší výprava
Fantastická zvířata a kde je najít, Stuart Craig, Anna Pinnock
Doctor Strange, Charles Wood, John Bush
Ave, Caesar! Jess Gonchor, Nancy Haigh
La La Land, David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
Noční zvířata, Shane Valentino, Meg Everist

Nejlepší výprava
Jackie, Madeline Fontaine

ALLIED Joanna Johnston
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Colleen Atwood
FLORENCE FOSTER JENKINS Consolata Boyle
LA LA LAND Mary Zophres

Nejlepší masky
Božská Florence, J. Roy Helland, Daniel Phillips

DOCTOR STRANGE Jeremy Woodhead
HACKSAW RIDGE Shane Thomas
NOCTURNAL ANIMALS Donald Mowat, Yolanda Toussieng
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Amanda Knight, Neal Scanlan, Lisa Tomblin

Nejlepší zvuk
Příchozí, Sylvain Bellemare, Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl
DEEPWATER HORIZON Dror Mohar, Mike Prestwood Smith, Wylie Stateman, Renee Tondelli, David Wyman
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp
HACKSAW RIDGE Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright
LA LA LAND Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson

Nejlepší vizuální efekty
Kniha džunglí, Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez

ARRIVAL Louis Morin 
DOCTOR STRANGE Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner

Britský krátký film
A LOVE STORY Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King 
TOUGH Jennifer Zheng
THE ALAN DIMENSION Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh

BRITISH SHORT FILM
HOME Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell

CONSUMED Richard John Seymour
MOUTH OF HELL Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson
THE PARTY Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor MacNeill
STANDBY Jack Hannon, Charlotte Regan

EE RISING STAR AWARD – vycházející hvězda (hlasováno diváky)
TOM HOLLAND
ANYA TAYLOR-JOY
LAIA COSTA
LUCAS HEDGES
RUTH NEGGA

Nejlepší britský debut
Under the Shadow: BABAK ANVARI (Writer/Director), EMILY LEO, OLIVER ROSKILL, LUCAN TOH (Producers) 

The Girl With All the Gifts: MIKE CAREY (Writer), CAMILLE GATIN (Producer)
The Hard Stop: GEORGE AMPONSAH (Writer/Director/Producer), DIONNE WALKER (Writer/Producer)
Notes on Blindness: PETER MIDDLETON (Writer/Director/Producer), JAMES SPINNEY (Writer/Director/Producer), JO-JO ELLISON (Producer)
The Pass: JOHN DONNELLY (Writer), BEN A. WILLIAMS (Director)

zdroj: The British Academy of Film and Television Arts

%d blogerům se to líbí: