Nepřehlédněte

Borgiové mají v úterý premiéru

Na HBO bude mít v úterý premiéru další seriál z produkce Showtime BORGIOVÉ. První dva díly můžete sledovat ve 22:00 i ve vysokém rozlišení a s českým dabingem.
Krimi drama slibuje neskutečně drsný příběh, který scénáristi převyprávěli naprosto bez jakýchkoliv skrupulí…

Borgiové jsou úplným a nepřikrášleným portrétem jedné z nejzajímavějších rodin v historii vůbec. Držitel Oscara Jeremy Irons ztvárnil hlavní postavu Rodriga Borgii, prohnaného a manipulativního patriarchy rodu Borgiů, který se dostává do nejvyšších mocenských kruhů v renesanční Itálii. Nespoutaná drzost této zločinecké rodiny inspirovala Machiavelliho k sepsání světoznámého díla Vladař. Borgiové se také stali předlohou pro Mario Puzoa a jeho legendární film Kmotr.

Borgiové, známí také jako Borjas, “Borjia,” “Borghetti” a “Bourghesse” byli evropskou papežskou rodinou. Pocházeli z Béarnaise, přičemž rodinné jméno Borgia odkazuje na jejich sídlo Borja, které původně patřilo Aragonským pánům, s nimiž žili Borgiové v dlouhodobém sporu.

 

 

Rod Borgiů šplhal po společenském žebříčku velmi obratně, přičemž svého vrcholu dosáhl v období renesance. Kromě jiného byli Borgiové vášnivými patrony umění.

Během patnáctého století se rod Borgiů dostal mezi duchovní a politickou smetánku. Když se Rodrigo Borgia stal papežem, nastolil politiku založenou na korupci a zastrašování. Během své cesty za slávou a mocí neváhali páchat mnoho zločinů, včetně cizoložství, krádeží, znásilňování, podplácení, vyhrožování, incestu i vražd (jejich velmi oblíbenou metodou byla otrava arsenem). Díky své honbě za mocí si udělali mnoho nepřátel mezi váženými mocenskými rodinami, jako byli například Medicejové, Sforza anebo vlivný dominikánský mnich Savonarola.

 


V předvečer smrti papeže Inocence VIII. v roce 1942, zuří uvnitř Vatikánu prudký politický boj. Kdo se stane dalším papežem? Papežství bylo velmi dlouhou dobu nepsanou výsadou starých mocných italských rodů, ovšem nyní vše naznačuje tomu, že na papežský stolec usedne outsider Rodrigo Borgia, španělský přistěhovalec. Ovšem zbožní Italové zásadně podceňují ambice lstivého a hrabivého Španěla. Jakmile je Borgia jmenován papežem využívá veškerého svého vlivu, aby se papežství stalo dědičným úřadem a tedy jeho následovníky byly jeho děti. Ovšem ani jeho protivníci nezahálejí a snaží se ho za pomoci nejrůznějších spiknutí sesadit.

 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: