Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

JEŠTĚ NEŽ BUDE RECENZE NA FURIOSU NA WEBU, MŮŽETE SI JI POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Filmové premiéry od 23. června

Nezvykle jedinou premiéru pro nás nachystali distributoři na tento týden. A tou je dabovaná poloanimovaná komedie s Jimem Carryem o poštou obdržených tučňácích.

 

Pan Popper a jeho tučňáci (USA 2011)

V první hrané komedii letošního léta září Jim Carrey, jehož chladné vztahy s rodinou rozpálí šest okouzlujících a uličnických tučňáků, které zdědil.
Malý Tommy Popper, jenž vyrostl v newyorském Brooklynu, se vždycky těšil na chvíle, kdy mohl mluvit se svým stále cestujícím otcem. O roky později je z Tommyho pan Popper (Jim Carrey), velmi úspěšný realitní makléř na Manhattanu.

Panu Popperovi tučňáci do života doslova vtrhnou...

Pan Popper je přátelsky rozvedený se svojí ženou Amandou (Carla Gugino), má dvě děti (Madeline Carroll a Maxwell Perry Cotton), které vidí každý druhý víkend a spokojeně si žije ve svém ultra moderním apartmá na Park Avenue. V práci se mu velmi daří, je na dobré cestě stát se partnerem v prestižní firmě, kde pracuje. To vše se změní dnem, kdy se na prahu jeho dveří objeví dar od zesnulého otce – suvenýr z Antarktidy.

Uvnitř dřevěné krabice je mezi pytlíky ledu uhnízděn dvě stopy vysoký tučňák s jasně oranžovými nohami. Není to hračka, ani vycpaný pták, jak si nejprve Popper myslel. Je to skutečný, živý tučňák, který lítá po jeho podlaze a vydává hlasité zvuky. Popper se chce divoké kreatury za každou cenu zbavit, proto obvolává všechny možné agentury, z nichž ale žádná nemá o živého tučňáka zájem. Telefonát na Antarktidu, který má domluvit vrácení ptáka zpět, má za následek příjezd dalších pěti kousků do Popperova apartmá.

Jim Carrey v další ze svých zábavných kreací

Jak se se svými okřídlenými spolubydlícími postupně seznamuje a víc a víc si je oblibuje, jeho život se rychle zamotá. Luxusní apartmá se změní v zasněženou krajinu, obchod, který se dlouho snaží uskutečnit, ztroskotá a pan Popper málem skončí ve vězení. Ale díky novým povinnostem Popper pochopí důležitost rodiny – lidské i jiné.

Pan Popper a jeho tučňáci podle Jima Carreyho vybočují z řady, neboť nic podobného ještě nebylo natočené. “A já pořád můžu být já, trochu trhlý, vtipný a kousavý.”  Snímek vrací Carryho ke komediálnímu stylu, který ho před lety vynesl k celosvětovému úspěchu a oblibě a herec proto nemůže být spokojenější. “Chtěl jsem udělat film, který si budou rodiny pamatovat,” vysvětluje.  “Někteří lidé odmítají točit s dětmi a zvířaty, protože mají strach, že budou muset přehrávat. Já mám ale rád ty záchvěvy nevinnosti. A kdo by to líp než zvířata –  v našem případě tučňáci – a děti dokázal z nás dostat?”
Námětem filmu byla novela manželského páru Richarda a Florence Atwater, poprvé publikovaná roku 1938.  Kniha vypráví vtipný, přitom dojemný příběh skromného malíře a jeho rodiny, kteří zdědí dvanáct tučňáků.
Scénáristé Sean Anders, John Morris a Jared Stern přizpůsobili knihu současné době.  “Už to nejsou třicátá léta a filmový pan Popper se od toho z knihy liší zcela zásadně,” říká výkonný producent Derek Dauchy.  “Ačkoliv pan Popper už není malíř pokojů, který sní o cestách kolem světa, scénář zachoval vtip a rodinné hodnoty. Myslím, že je to z našeho filmu cítit. Náš pan Popper je muž, který se díky nechtěnému obdarování tučňáky dozví mnohem víc o svém já.”

Mr. Popper´s penguines

Scénář:     Sean Anders, John Morris, Jared Stern, na motivy knihy autorů Richard a Florence Atwater
Režie:       Mark Waters
Kamera:   Florian Ballhaus
Hrají:        Jim Carrey, Carla Gugino, Ophelia Lovibond, Angela Lansbury
(v českém znění Bohdan Tůma, Dana Černá, Kateřina Hrachovcová, Hana Talpová)

 

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast