Ve Varech se dokončují přípravy

V Karlových Varech už je téměř vše připraveno k zítřejšímu startu nejvýznamnějšího a nejočekávanějšího svátku filmu v Česku. Po centru Varů se pohybují desítky statných mužů v tričkách CREW, s nářadím a vysílačkami za pasem.

Dokončují poslední přípravy, montují pódia, výstavní plošiny, dokončují instalaci plakátů na konstrukce v řece, programové tabule do parků a samozřejmě i výzdobu a zázemí hlavního stanu návštěvníků, novinářů a filmových profesionálů, hotel Thermal.

V Karlových Varech prší a v Thermalu se od rána stály první fronty na lístky. Pokladna v Thermalu otevřela v 9 hodin ráno, někteří návštěvníci tu čekali už od půl osmé. V 10.30 ale už fronty opadly a byly i první vyprodané filmy – páteční projekce filmu Hanna a sobotní projekce filmu Kůže, kterou nosím Pedra Almodovara. Návštěvníci ale nadále mají šanci tyto filmy vidět, pokud si na ně dopředu rezervovali lístky, další lístky z nevyzvednutých rezervací budou uvolněny do prodeje hodinu před projekcemi těchto filmů.

Fotografie: (c) Total Film, Film Servis 2011

Karlovy Vary mají znovu letní kino. Ještě loni mezi sedačkami rostly stromy, letos už úpravně září barvami. Vyzkoušet je můžete hned první den festivalu. V pátek v 23 hodin se tam začne promítat nová adaptace Jany Eyrové, jejíž kopie poputuje do kina pod širým nebem v blízkosti Poštovního dvora přímo ze slavnostního zahájení v Thermalu.

Plátno ožije znovu na závěr festivalu, kdy pořadatelé slibují promítnout „film překvapení“. Co to bude, nevědí ještě ani oni sami. Vybírat totiž budou z titulů, které zabodují v diváckém hlasování. Obě projekce mají vstup zdarma a bez akreditace, Letní kino pojme tři a půl tisíce lidí. Během festivalu bude nový zrekonstruovaný prostor Letního kina k dispozici i pro některé doprovodné akce, třeba koncert Karlovarského symfonického orchestru s Big Bandem Felixe Slováčka nebo koncertu Gorana Bregoviče na podporu projektů pro seniory Nadace Taťány Kuchařové. I ty budou přístupné všem za žádné nebo dobrovolné vstupné.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek je kromě podařené opravy Letního kina taky rád za to, že skončila i oprava kolonády mezi Thermalem a Puppem a že se podařilo městu na dobu festivalu omezit stavební aktivity.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.