Nepřehlédněte

Barrandov slaví Dnem otevřených dveří

Poprvé v novodobé historii Barrandovských ateliérů vypukne v sobotu 10. září Den otevřených dveří. Ateliéry, v nichž vzniklo více než 2500 filmů domácí i zahraniční produkce, totiž 23. listopadu oslaví 80 let existence. 

Ateliéry, které patří k největším a nejstarším studiovým komplexům v Evropě, připravily pět prohlídkových okruhů. Prohlídka filmového ateliéru seznámí návštěvníky s výhodami studiového natáčení i širším kontextem historie Barrandova. Při návštěvě filmových laboratoří se dozvědí, jak vzniká filmová kopie, jaká je cesta od negativu k pozitivu či jak se dělají titulky. Dabingové studio dokonce nabídne zájemcům možnost vyzkoušet si práci dabéra.

Rozsáhlý areál ateliérů Barrandov

Asi nejvyhledávanější atrakcí bude sklad kostýmů, nábytku a rekvizit, který s více než 260 tisíci položkami patří k nejbohatším v Evropě. Uchovává unikátní kostýmní originály třeba z filmů Byl jednou jeden král, Hrátky s čertem, Ukradená vzducholoď nebo Tři oříšky pro Popelku.

V těsné blízkosti barrandovských ateliérů se nachází rozlehlý a filmaři hojně využívaný pozemek (160.000 m2) s umělým valem a volným přírodním horizontem bez přítomnosti rušivých prvků „moderní civilizace“.Nabízí tři bazény, z nichž největší (o délce 20m, šířce 10m a hloubce 4m) umožňuje vestavbu dekorací a ohřev vody až na 27°C i v zimním období. Právě na tomto pozemku vznikaly filmy jako Oliver Twist, Bratři Grimmové, Johanka z Arku, či Příběh rytíře. V bazénu se natáčela například scéna v zatopeném vagónu metra pro film Sound of Thunder.

Kvůli nepřetržitému provozu ateliérů bude ovšem pohyb veřejnosti po areálu omezen, stejně jako kapacita akce. S ohledem na pohodlí návštěvníků a pro jejich jistotu, že se skutečně budou moci podívat tam, kam chtějí a bez zbytečných front, se na internetových stránkách www.barrandov.cz objevil on-line registrační formulář. V něm je možné vybrat si u jednotlivých prohlídkových okruhů vždy konkrétní čas plánované návštěvy a rezervovat si dostatečný počet míst pro sebe či rodinu.

Ateliér č. 5

Čekání na konkrétní prohlídku si budou návštěvníci moci zkrátit v rámci doprovodného programu. Především je připravena fotokostymérna s původní dekorací, kde si lidé budou moci zkusit, jaké to je být filmovou hvězdou. V pravidelných půlhodinových intervalech budou na projížďky areálem studia vyrážet koňské povozy včetně kočáru, který diváci znají z pohádky Princezna ze mlejna.

Areál bude pro veřejnost otevřen od půl desáté dopoledne, první prohlídky začnou o půl hodiny později a budou pokračovat až do tří hodin. Vstup pro veřejnost bude možný pouze přes zadní vjezdovou vrátnici z křižovatky ulic Slavínského a Geologická, kde bude k dispozici i parkoviště. Vstupenky je možné koupit v předprodeji za 250 korun nebo na místě za 290 korun.

Zvětšit mapu

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: