Ze seriálu – film: Natáčí se Okresní přebor

Fotbalový klub Slavoj Houslice opět v akci. Natáčí se celovečerní film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka v produkci společnosti MediaPro Pictures. Diváci konečně spatří legendu fotbalového oddílu TJ Slavoj Houslice Pepika Hnátka.
Filmaři se sešli v Lochovicích na Berounsku, aby dnes odstartovali první klapku k novému celovečernímu filmu. Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka vzniká v produkci společnosti MediaPro Pictures. Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor vysílaný televizí Nova, která je také koproducentem filmu.

Okresní přebor (Ondřej Vetchý)

Tvůrčí tým celovečerního filmu stojí i za realizací úspěšného seriálu. Příběh o fotbalovém mužstvu režíruje Jan Prušinovský, který ve spolupráci s Petrem Kolečkem napsal i nový scénář. Kameramanem filmu je, jako ve všech předchozích dílech režiséra, Petr Bednář.

ukázka ze seriálu:

I přesto, že se film odehrává ve známých fotbalových kulisách, první klapka padla překvapivě na hřbitově. V následujících dnech štáb bude natáčet v Lochovicích a v přilehlém okolí s malou přestávkou až do poloviny října.

Režisér seriálu Jan Prušinovský

Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.

Miroslav Krobot alias Pepík Hnátek

Diváci se opět mohou těšit na významné derby s týmem SK Kostomlaty, vysvětlení Hnátkovy taktiky nakopávaných balónů, jednu venkovskou pouť a samozřejmě na známé tváře z původní série. Ondřej Vetchý v roli zapáleného kapitána Jirky Luňáka, Luděk Sobota jako charakterní Václav Orel, Jaroslava Pokorná v roli Hnátkovy manželky, David Novotný alias Jarda Kužel, Pavel Kikinčuk a Leoš Noha jako dvojice funkcionářů Ludvík Hovorka a Adolf Větvička.
Příznivci Okresního přeboru mohou očekávat plánovanou premiéru ve druhé polovině roku 2012.

David Novotný jako Jarda Kužel

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: