Recenze | ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Stárnoucí a zřejmě už i notně senilní režisér Pretty Woman Garry Marshall se rozhodl, že udělá kopii svého posledního filmu Na sv. Valentýna.
Ale pokud se Na Sv. Valentýna dalo přežít i s přehlídkou kytiček, valentýnek a předvídatelných zápletek – u Šťastného nového roku je ta snesitelnost nepoměrně horší.

HVĚZDY FILM NEZACHRÁNÍ

Film je plný hvězd, tak jak to má Marshall rád. Jessica Biel, Hillary Swank, Robert DeNiro, Chris Bridges, Zac Efron, Ashton Kutcher, Til Schweiger, Jon Bon Jovi, Michelle Pfeiffer, Sarah Jessica Parker, Halle Berry, Josh Duhamel, Hector Elizondo, James Belushi, Matthew Broderick a další. Bohužel přítomnost tolika filmových celebrit k úspěchu zdaleka nestačí.
Nejmarkantnější dopad strašlivého a banálního scénáře je vidět u postavy Roberta DeNira, který stále dokola opakuje banální, nudné a předvídatelné věty. Po 50 minutách kdy se k jeho postavě zase vracíme by se vám chtělo říct, tak už konečně umři a neotravuj! Přitom prvotní záměr měl být asi zjihnutí a lítost u diváka.

PŘEKOMBINOVANÝ SCÉNÁŘ

Ve filmu je děsivé množství postav a osudů. Odhlédneme-li od toho že téměř všechny příběhy jsou nudné a už od začátku víme jak dopadnou, nelze se smířit s tím, že vyprávění skáče z jedné dvojice na druhou. Dělá to tak nudně a nelogicky, že vám to po chvíli způsobí tik v oku.
Bylo by smutné, kdyby se v celém dílku nenašlo pár vtipných scén. Soutěžení o novoroční prémii za prvního silvestrovského novorozence mezi dvěma sympatickými trhlými páry je světlou chvilkou celého filmu. Ani spojení Zaca Efrona a značně zestárlé Michelle Pfeiffer není špatné. Ale málo rozvinuté, což zavinil minimální prostor.

KLIŠÉ

Šťastný nový rok obsahuje snůšku trapných klišé a životních mouder. Nejtrapnější, tisíckrát opakovaný a opět nám servírovaný dědou Marshallem je výstup Hillary Swank v dojemném projevu k davu na Times Square. “Měli bychom být na sebe hodní po celý rok. A ne jen na Vánoce a na Silvestra”.
Když jsem slyšel v kině tohle, definitivně jsem se přesvědčil o nesvéprávnosti tvůrců. Je mi líto všech herců, kteří jistě po premiéře litovali, že se něčeho tak pitomého účastnili.

VŠUDE JEN REKLAMA

Posledním hřebíčkem do rakve je neustálý produkt placement. Pokud hovoříme o tom, že Američané umí ve svých filmech s reklamou zacházet, tak tady to neplatí. Spíše to vypadá, že film vznikl jako reklamní nosič. Nivea, Philips, pochvalná zmínka o gumových náramcích Power Balance a self promotion Warner Brothers se záběry na megapostery nového blockbusteru Sherlock Holmes: Hra stínů… Je možné, že to film alespoň zaplatí. Protože dle mého se rychle roznese, že je to prostě katastrofálně špatný film.

Nerad píšu negativní recenze, každopádně pokud si od první třetiny filmu při projekci neustále opakuji větu “No to snad nemyslíte vážně!”, tak je asi něco špatně.
Závěrem je nutné říci, že pokud se chystáte na nenáročnou zábavu se svou přítelkyní, která má ráda sošné muže s bílými zuby a vy se rád díváte na podobné ženy – určitě film bez problémů přežijete.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK / NEW YEAR´S EVE
(Romantický / Komedie USA, 2011, 118 min)
Režie:
Garry Marshall
Hrají:
Zac Efron, Lea Michele, Abigail Breslin, Katherine Heigl, Robert De Niro, Jessica Biel, Hilary Swank, Michelle Pfeiffer, Sara Paxton, Sienna Miller, Sofía Vergara, Ashton Kutcher, Sarah Jessica Parker, Frankie Muniz, Jon Bon Jovi, Josh Duhamel, Til Schweiger, Alyssa Milano, Ice Cube, Carla Gugino, Ming Zhao, Halle Berry, Ludacris, Hector Elizondo, Jake T. Austin, Seth Meyers
PREMIÉRA:
8. prosince 2011
Distributor: Warner Bros. CZ

AUTOR: ALEX/TOTALFILM.CZ

FOTO: WARNER BROTHERS (C) 2011

Článek jsme oštítkovali takto:
 1. ako sa vola prosim vas ta pesnicka ktoru spieval ten chlap, on na podiu a ta zena vo vytahu…..please…poradte..viete ta prva co hrala asi tak v strede filmu

  Reagovat na tento komentář
 2. Katherinka 24.1.2012, 11:29

  Film byl skvělý, těm který se to nelíbilo nebo mají nějaké námitky jen závidí, protože oni tohle nikdy neprožijí. I kdyby tak člověk se někdy zasnít může, a ten film byl důkazem. :* Takže musím říct, že ten film byl moooooooooc super.

  Reagovat na tento komentář
 3. Musím teda říct, že film je úžasný…:) Nechápu, co tu děláte..:) Film byl prostě supeeer! :)

  Reagovat na tento komentář
 4. Ta fakjfrová je tak stará!!! Ble

  Reagovat na tento komentář
 5. Marťa Jeneč 12.12.2011, 16:03

  Mě se to líbilo. Nechápu ty negativní ohlasy, příběhy jsou pěkné a na odpočinek v kinbě a relax je to ideální film, určitě si ho pustím i doma

  Reagovat na tento komentář
 6. Fakt hrůza, takovou nudu jsem fakt nečekala!

  Reagovat na tento komentář
 7. je to fakt odpad, zbytečně utracenejch 340 korun!

  Reagovat na tento komentář
 8. Souhlasím se vším. Kdybych byl v kině sám, tak po půl hodině odcházím. Bylo to fakt trapný.

  Reagovat na tento komentář
 9. Tereza Poč. 9.12.2011, 13:53

  No takhle to dopadá když recenzi k romantickému filmu píše chlap. Pochybuju že je film tak strašný.

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.