Recenze | JACK A JILL

Komedie Jack a Jill je již osmým společným počinem režiséra Dennise Dugana a Adama Sandlera. A pokud byly některé jejich společné projekty přinejmenším diskutabilní, JACK A JILL je taková katastrofa, že už to snad asi ani hůře nešlo. Návštěva kina je v tomto případě příjemná  jako natahování na skřipec v mučírně.

Adam Sandler se v tomto filmu divákům představuje v titulní dvojroli. Úspěšný reklamní režisér Jack má dvojče, sestru Jill. Ta se v rodině svého bratra objevuje na návštěvě vždy jen jednou ročně, na Díkůvzdání. Příjezd sestry není Jackovi zrovna milý, a tak se snaží co nejrychleji její “milou návštěvu” ukončit a odeslat jí zase pryč. Situace se změní ve chvíli, kdy se do ní zamiluje sám Al Pacino. A získání bizarní ženy podmiňuje účastí v Jackově reklamě…

ŠPATNÝ SCÉNÁŘ, NE LEGRACE ALE TRAPNOST

Už sám scénář je poněkud přitažený za vlasy. Ovšem to není to nejhorší. Pokud pomineme naprosto nezvládnutou režii a líné tempo snímku, nelze prominout naprosto amatérské výkony zůčastněných herců.
Pomysleli byste na malou chvíli třeba na srovnání se skvělým výkonem Robina Williamse v Tátovi v sukni, rovnou na něj radši zapomeňte. Byla by to totiž svatokrádež.

Ne že by zrovna novinářská skvadra byla typickým vzorkem návštěvníků kin, ale přece jen jsme také lidé, a pokud se za celý film (komedie) nezasmál téměř nikdo, bude někde zakopaný pes. Pravda, scénář mnoho příležitostí k excelentním výkonům nedává, žánr také ne. Ale postava Jill se nepodobá ženě v ničem. Je to jen převlečený Adam Sandler. Bez masky, jen s parukou, trapným šišlajícím, uhozeným, pitvořícím se způsobem mluvy. Jeho herecký výkon je brutálně špatný. Ženskosti jeho postavy neuvěříte ani na okamžik. Vidíte prostě jen transsexuální verzi plnou klišé a trapnosti.

Stejně zoufalá je i manželka Jacka v podání Katie Holmes. Prostoduchost její postavy by se snad dala omluvit, nepatří k nejdůležitějším, ale zoufalost jejího herectví jen podtrhuje dokonale scientologicky vymytý mozek. Je smutné, že Tom Cruise má vliv úplně na všechno v jejím životě. Osobně si představuji, že takhle nějak to vypadá u Cruisů doma. Děsivé představení. Když si vzpomenu na její kouzlo a poměrně slušné výkony v Dawsonově světě, její profesionalita má sestupnou tendenci.

MISTR PACINO SI ASI NEPŘEČETL SCÉNÁŘ

Posledním hřebíčkem do rakve je Al Pacino. Ten ve filmu hraje sám sebe. Pitvoří se, ztrapňuje, válí se slastně po zpoceném prostěradle bizarní ženštiny, do které se zamiloval a závěrem i tančí a zpívá. To není příliš úctyhodný zářez v poslední třetině jeho kariéry.

Světlým momentem je postava papouška, který jediný dokázal sál na malou chvíli rozesmát. To je ovšem zoufale málo.
Adam Sandler by měl trochu přibrzdit, faktem je že jeho filmy už vydělaly po celém světě přes 3 miliardy dolarů, ale není to měřítkem kvality. Každopádně jeden z jeho posledních snímků Zkus mě rozesmát s Jennifer Anniston je proti Jack a Jill vrcholem umění.
Mimochodem, nebojte, nechybí ani prdící scéna. A na plátně je nebezpečně dlouho…

Tuhle “komedii” bych mohl s klidným svědomím doporučit jen zarytému nepříteli. Jillin papoušek ode mě dostává 20% za scénu s čokoládovou fontánou.

Alex, totalfilm.cz
Foto/Video: Falcon, Columbia Pictures (c) 2012
(Popisky obrázků po najetí myší)

JACK A JILL
Premiréra: 9. února 2012 (FALCON)
Komedie
USA, 2011, 91 min
Režie: Dennis Dugan
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Dana Carvey, Allen Covert, Eugenio Derbez, Shaquille O’Neal, Tim Meadows, Santiago Segura, Valerie Mahaffey, David Spade, Nick Swardson, Norm MacDonald, Geoff Pierson, Gad Elmaleh, Drew Carey, John McEnroe, Billy Blanks, Vince Offer, Georgia Hatzis, Peter Dante, Jonathan Loughran, Dennis Dugan, Rob Schneider, Johnny Depp

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.