Viděli jsme STAR WARS 3D – Dokonalý vizuální zážitek!

Redaktor Totalfilmu dnes navštívil novinářskou projekci 3D verze STAR WARS: Epizoda 1 – Skrytá hrozba, která má tento týden premiéru v českých kinech. Do kin uvede ve čtvrtek 9. února obnovenou premiéru kultovního filmu společnost Bontonfilm. 3D verze se v tomto případě opravdu povedla.

George Lucas údajně čekal s převáděním Hvězdných válek do doby, kdy bude po světě dostatek 3D sálů, a taková chvíle už nastala. Reakce herců a fanoušků na předělávání sci-fi klasiky jsou ovšem rozpačité. Film může něco získat, ale něco také ztratit. George Lucas režíroval první Hvězdné války už v roce 1977 a jeho slavná triková firma Industrial Light & Magic (ILM) pracovala na 3D verzi 2 roky. John Knoll z ILM řekl, že dobrý výsledek zaručí to, že nebudou spěchat a udělají to pořádně.

“Je potřeba kritický a umělecký pohled a ohromný smysl pro detail, abychom dosáhli úspěchu. Není to něco, co by se dalo uspěchat… Budeme pracovat pomalu a použijeme všechno, co víme z estetického i technického hlediska, abychom přinesli lidem fantastický zážitek z Hvězdných válek.”

Hodnocení redaktora Jakuba Kováře:

Po zhlédnutí dnešní projekce jsem byl velmi překvapen, jak se autorům 3d verze povedla. Očekával jsem obligátní “papírový betlém”, ale naštěstí se nedostavil. Tvůrci se dokázali popasovat i s těmi nejmenšími detaily. Mrazení v zádech se dostaví už v momentě, kdy začne hrát legendární úvodní melodie a zpoza vaší hlavy se zjeví žlutý nápis STAR WARS.
Za mě skutečně velké ANO za zpracování.

připravil: AK (Foto: Lucasfilm/Bontonfilm (c) 2012
(Video: Bontonfilm/Totalfilm (c) 2012)

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.