FEBIOFEST | Zahájení | Co se dělo?

Včera do Prahy dorazila Sandrine Bonnaire a režisér Nanni Moretti. Oba si při zahájení festivalu převzali ceny Kristián za Umělecký přínos světové kinematografii. Moretti na festivalu uvedl snímek Máme papeže! Bonnaire film Slečna, ve kterém ztvárnila hlavní roli. 

Sandrine Bonnaire na pražském letišti (Foto: Febiofest, Vladimír Lacena)

Sandrine Bonnaire se etablovala filmem Bez střechy a bez zákona Agnes Vardové. Ve výběru 6 filmů, které Febiofest uvádí, se představí i v jiných žánrových polohách: v thrilleru Clauda Chabrola Slavnost, v romantické komedii Philippa Lioreta Slečna a také jako dokumentaristka: film Jmenuje se Sabine je portrétem její vlastní autismem postižené sestry Sabine.

Nanni Moretti

Nanni Moretti získal za rodinné drama Synův pokoj Zlatou palmu na festivalu v Cannes, kde bude letos předsedou poroty. Febiofest uvede jeho novinku Máme papeže! komedii o volbě papeže. Diváci budou moci zároveň zhlédnout také rané, prakticky neznámé filmy jako Mše skončila, Apríl nebo Bianca, včetně kultovních snímků La Palombella Rosa a Drahý deníčku. Nanni Moretti  převezme Kristiána za přínos svět. kinematografii.

Předány byly také Ceny Jaromila Jireše. Tu získali Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie za finanční vklad a podporu vzniku projektu producenta Čestmíra Kopeckého „Zlatá šedesátá“ a Vladimír Opěla za dlouholetou odbornou a publikační činnost a působení v Národním filmovém archivu.

ECHO FEBIOFESTU 1. (22.3.2012)

Sandra Bonnaire převzala Kristiána

Nanni Moretti převzal cenu z rukou ministryně kultury

Připravili: (AC), (TK) totalfilm.cz / IFFFebiofest (c) 2012

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.