Nepřehlédněte

Recenze | HUNGER GAMES

O Hunger Games jsem věděl pouze jeden fakt, že se jedná o adaptaci podle knižní trilogie spisovatelky Suzanne Collinsové. Jakákoliv adaptace knižní předlohy pro teenagery z poslední doby dost zavání tupou prázdnotou a jednoduchostí Twilight či Upířích deníků. Naštěstí se nic takového v případě Hunger Games obávat nemusíte naopak. Knihy jsem nečetl, ale film je rozhodně příjemným překvapením!

KATNISS a PEETA

Území bývalé Severní Ameriky se jmenuje Panem. O osudu dvanácti distriktů rozhoduje mocný Kapitol. Každý rok musí všechny distrikty vybrat jednu dívku a jednoho chlapce, aby se stali účastníky Hunger Games (Hladových her). Je to trest za dávné vzpoury proti Kapitolu. Hry jsou celostátně vysílaná reality show, v níž musí “splátci” bojovat proti sobě na život a na smrt, přičemž vítězem může být pouze jeden.

Woody Harrelson jako Haymitch

Katniss Everdeenová (Jennifer Lawrence) se statečně přihlásí místo své mladší, vylosované sestry Primrose. Do boje jde za svůj dvanáctý distrikt s chlapcem Peetem (Josh Hutcherson), do kterého se postupně zamiluje. Peet Mellark lásku opětuje a je tu neřešitelný problém. Přežít totiž v Hunger Games může jen jeden…

LANNY KRAVITZ ztvárnil Ceena

Zápletka velmi originální. Scénář se autorce předlohy Suzanne Collinsové a režisérovi Gary Rossovi rozhodně povedl. Film má od samého počátku velmi slušné tempo.
Rozhodně to není příběh typické teenegarovské lovestory. Nic takového nečekejte, případně, ničeho takového se nebojte. Hunger Games je velmi dospělý film. Děsivý a drsný, plný nečekané syrovosti, dramatických dějových zvratů, originálních scén a výrazného přesahu.

OFICIÁLNÍ ČESKÝ TRAILER (HCE/FORUM FILM)

Příběh ve mě zanechal velký dojem a není asi lepší ocenění, pokud si divák chce přečíst předlohu, což v nejbližší době rozhodně udělám. Ale vraťme se k filmu.
Kromě hlavních postav Katniss a Peeta se můžete těšit na skvělého Woody Harrelsona, který hraje mentora, jediného vítěze Hladových her z dvanáctého kraje, který oběma “splátcům” radí. Stejnou funkci má i Cinna, kterého překvapivě a rozhodně ne špatně ztvárnil zpěvák Lenny Kravitz.

STANLEY TUCCI v roli excentrického moderátora

Výraznou postavu diktátora si zahrála hvězda první velikosti Donald Sutherland. Svou všestrannost a univerzálnost opět potvrdil Stanley Tucci, který zde hraje moderátora her Caesara Flickermana.

Řemeslně je snímek zvládnut také skvěle, pochválit musím kameru, které v některých scénách vyloženě prospívá její civilnost a někdy i roztřesenost, perfektní je střih i hudba. Gary Cross zvládl režisérskou roli skvěle, film nikde neskřípe a i když je poměrně dlouhý (142 min.), utekl jako voda.

DONALD SUTHERLAND

Vizuálně je svět Panemu velmi přitažlivý, obzvlášť město Kapitol a technologické vymoženosti budoucnosti, především velín Hunger Games a programování jednotlivých překážek Hladových her.

HUNGER GAMES

Hunger Games je naprosto originální film, který stojí za to vidět, ať už jste předlohu četli nebo ne. Nezapomenutelný dojem. Drama, vražedný boj, láska, přátelství a bezpráví.

HODNOCENÍ 70

Alex, totalfilm.cz
Foto: HCE/Forum Film (c) 2012

HUNGER GAMES (THE HUNGER GAMES)
PREMIÉRA: 22. BŘEZNA 2012 (HCE/FORUM FILM)

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční
USA, 2012, 142 min
Režie:
Gary Ross
Hudba:
James Newton Howard, T-Bone Burnett
Hrají:
Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Josh Hutcherson, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi, Kalia Prescott, Donald Sutherland, Isabelle Fuhrman, Paula Malcomson, Toby Jones, Lenny Kravitz, Brooke Bundy, Mackenzie Lintz, Alexander Ludwig
TV SPOT

Článek jsme oštítkovali takto:
  1. byl jsem nadšenej!!! Bomba a žádná trapárna! Určitě jděte!

    Reagovat na tento komentář
  2. Dneska jdu! Pokud je film aspoň trochu tak dobrý jako knížky tak je to super. A vypadá to že jo!

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: