Nepřehlédněte

Recenze | MEZI VLKY

Liam Neeson pracuje v nehostinných podmínkách aljašské rafinerie. Nikoliv ovšem jako těžař, ale odstřelovač divé zvěře, tedy především vlků. Jeho zkušenosti s těmito šelmami nakonce budou důležitejší než si dokázal představit i v těch nejhorších snech.

Liam Neeson to celé vede...

Vynechám drobné epizodky a flashbacky napovídající hned na začátku snímku proč na tom John Ottway (Liam Nesson) je psychicky tak jak je. O to zvláštnější je pak jeho instinktivní vůle přežít a navíc – stát se vůdcem lidské smečky, která se snaží uniknout té vlčí.
Abyste rozuměli tomu, jak vůbec k fatální situaci dojde: Skupina ropných těžařů včetně Ottwaye přežije pád letadla. Mimochodem jeden z nejlépe natočených, co jsem měl možnost kdy vidět. Ještě teď mi jde mráz po zádech.

Tak a jeden z nás si už může odpočinout...definitivně.

On a několik dalších mužů se ocitne uprostřed vlčího teritoria, v mrazivých horách, kde si musí opatřit potravu a pokusit se dostat do civilizace. Naprosto přirozeně se z Ottwaye stane vůdce “smečky”, který vede “slabší” jedince k záchraně holých životů. Proti nim stojí alfa samec smečky černých bestií, které jak sám “odborník na vlky” říká jsou jediná zvířata, která mají v genech zákódovanou mstu.

Samozřejmě že vás nečeká nic jiného než klasická vyvražďovačka, Přeživší těžaře kosí vlčí smečka jednoho za druhým. Ne ale tupě. Režisér Joe Carnahan spolu s kameramanem Masanobu Takayanagi a autorem hudby Marcem Streitenfeldem dokázali šablonovitý snímek pozvednout a vyrobit z něj nezapadnutelného zástupce žánru.

MEZI VLKY

Boj mužů s hladovými šelmami na život a na smrt je v mnohém předvídatelný, ale díky tvůrcům i velmi slušným výkonům hlavních představitelů se budete bavit, přestože budete správně tušit jak to celé dopadne.

LIAM NEESON (JOHN OTTWAY)

Škoda jen že tvůrci neudrželi vlky na uzdě a udělali z nich obrovské krvelačné bestie se zvláštní černou barvou kožichu a obrovskou tlamou. Myslím že pro udržení napětí i čiré neprostupné hrůzy vlastně nemuseli být téměř vůbec vidět.

A ještě jedno upozornění, neodcházejte před závěrečnými titulky, možná se po nich ještě něco vyjasní:)

Alex, totalfilm.cz
Foto: (c) Bontonfilm 2012 

MEZI VLKY (THE GREY)
PREMIÉRA: 8. BŘEZNA 2012 (BONTONFILM)
Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller
USA / Kanada, 2012, 117 min
Režie: Joe Carnahan
Hudba: Marc Streitenfeld
Hrají: Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale, Joe Anderson, Dallas Roberts, Frank Grillo, Nonso Anozie

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: