Recenze | ŽENA V ČERNÉM

Vypadá to, že pokud bude mít Daniel Radcliffe za zády dobrý scénář a dobrý film, může se vymanit ze svého sevření rolí obrýleného čaroděje z Bradavic. Britský film ŽENA V ČERNÉM, kde hlavní roli hraje velmi ponurá krajina s těžkou atmosférou a strašidelný dům, mu to umožňuje.

Tohle není Harry, ale Arthur

Film režiséra Jamese Watkinse odkazuje především na duchařskou klasiku. Velmi velký akcent se tu klade na obrazové pojetí. Žena v černém je ponurý snímek s hluboce těžkou, lezavou atmosférou.

A když mluvíme o klasice, jedná se vlastně o úplně jednoduchá pravidla. Film prostě naprosto přirozeně vyeskaluje do extrémního psychického vypětí diváků. Po hodně dlouhé době jsem se přistihla, že si snad v kině nadělám do kalhotek. Pardon.

Tady se nestalo nic dobrého...

Sice jsem měla problém uvěřit tomu, že je Daniel Radcliffe už vdovec s malým dítětem, ale budiž, na tento detail už jsem pak neměla možnost vůbec myslet.
Postava právníka, který jede na služebku, zjistit jak je na tom starý dům, určený na prodej už je uvěřitelnější. Když dorazí na místo, zjistí že v domě zřejmě bude ještě někdo další, a navíc ve vesnici umírají děti.

Děti a porcelánové panenky jsou v hororech horší než zkrvavené zombie...

ŽENA V ČERNÉM nemá žádný originální scénář, jede po mnohokrát vyjetých kolejích svých předchůdců, ale to je právě na filmu sympatické. Režisér ani scénárista se v tomto případě nepokouší být za každou cenu originální a přesto to velmi dobře funguje.
Výkon Radcliffa je více než dobrý. Své postavě propůjčil dostatečnou hloubku. Na malém prostoru vytvořil plnokrevnou povahu. Jeho právník Arthur Kipps je velmi statečný mladý muž s jistou dávkou ostýchavosti.

Daniel Radcliffe

První film bývalého Harryho Pottera je rozhodně důvodem pro návštěvu kina. V tomto případě se vám opravdu nestane, že budete očekávat lekavou duchařinu a dostanete něco jiného.
Příjemnou zábavu.

Tereza Váchová, Totalfilm.cz
Foto: EEAP (c) 2012 

ŽENA V ČERNÉM / THE WOMAN IN BLACK
PREMIÉRA: 23. února 2012 / EEAP
Drama / Horor / Thriller
Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012, 95 min
Režie: James Watkins
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer, Liz White, Roger Allam, Shaun Dooley, David Burke

 

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.