Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Letošní hvězdou Varů bude HELEN MIRRENOVÁ

Česká televize právě přinesla exkluzivní informaci. Letošní hvězdou karlovarského filmového festivalu bude britská herečka Helen Mirrenová, držitelka Oscara za film Královna. Na festivalu se zdrží celé 3 dny. Informaci přímo ve vysílání zpravodajské televize potvrdil prezident festivalu Jiří Bartoška.

Královna (2006)

V roce 2007 Helen Mirren sklidila bezpočet nominací a cen za skvěle ztvárněnou Alžbětu II. ve filmu Královna, včetně nejcenější sošky, amerického Oscara.
V témže roce jí byly uděleny dva Zlaté glóby za již zmíněnou Královnu a za jinou anglickou královnu Alžbětu I., kterou si střihla v minisérii Elizabeth I. Její herecký um dokazuje i výčet ocenění. Krom Oscara získala 62 cen a 44 nominací (z nejznámějších má doma 4 ceny BAFTA, 4 EMMY, 2 z FF v Cannes, 3 Zlaté glóby, různá ocenění filmových kritiků a různých festivalů).

Helen Mirrenová

Na MFF Karlovy Vary přijede Helen Mirrenová společně s manželem, režisérem a producentem Taylorem Hackfordem, s nímž se seznámila při práci na filmu Bílé noci (White Nights). Z tvorby tohoto amerického režiséra je třeba připomenout například snímek Důstojník a gentelman (An Officer and a Gentleman) s Richardem Gerem, drama Životní zkouška (Proof of Life) s Russellem Crowem a Meg Ryanovou, nebo životopisný příběh Ray, za který získal dvě oscarové nominace. Jamie Foxx dostal za výkon v titulní roli tohoto filmu Oscara. Taylor Hackford je držitelem Oscara za krátký film Teenage Father. Od roku 2009 je prezidentem organizace Directors Guild of America.

V minulých letech poctily svou návštěvou Filmový festival ve Varech například takové hvězdy jako je Judi Dench, Jude Law, Sharon Stone a další. Téměř každý z hvězdných  hostů natočil speciální znělku, kterou pak festival promítá před všemi projekcemi. Minulý rok se objevil na karlovarských plátnech krátký filmeček ve kterém hraje Jude Law.

zdroj: ČT24, Česká televize, MFF Karlovy Vary
Foto: AP, Bontonfilm (c) 2012

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast