Stallone, Pacino a Eastwood se vrací! Zdigitalizované je uvede v pražských kinech Aerofilms

Společnost Aerofilms v minulosti uvedla do kin zrestaurované  kultovní filmy světových archívů v rámci cyklu „Digitální klasika“. Měli jsme možnost vidět tematické série Mafie, Audrey Hepburn a naposledy samostatně zremasterovaného Taxikáře. V červnu přichází s novou kolekcí s názvem Hodní, zlí a oškliví. Diváci se mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“. Konkrétně se jedná o Rockyho se Sylvestrem Stallonem, Zjizvenou tvář s Al Pacinem a Hodný, zlý a ošklivý, ve kterém zazářil Clint Eastwood.

Snímek z filmu Rocky

Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět během června pouze v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko.
„Tentokrát se série z cyklu Digitální klasika opravdu vydařila. Tyto tři filmy, které jsme pro diváky vybrali, jsou výběrem toho nejlepšího, co bylo v rámci žánru natočeno. Tomu odpovídají i průměrná hodnocení u předních filmových databázích. . K tomu připočtěte vynikající zremasterovanou kvalitu a o návštěvě kina není třeba dlouze diskutovat,“ říká Ivo Andrle z Aerofilms.

Rocky (John G. Avildsen, USA 1976)

Film ukazuje příběh amerického snu stárnoucího boxera Rockyho Balboa, který žije v chudé čtvrti Filadelfie, živí se jako vymahač dluhů a to do doby až čistou náhodou má šanci něco v životě dokázat.
Rocky je americký film z roku 1976, který napsal a hlavní postavu ztvárnil Sylvester Stallone a režíroval John G. Avildsen.  Film obdržel 9  nominací na Oscara, z toho 3 sošky získal, a to za režii, střih a nejlepší film. Snímek byl úspěšný i na mnoha dalších soutěžích a festivalech.

Zjizvená tvář (Brian De Palma, USA 1983)
Zjizvená tvář (Al Pacino)

Snímek vypráví o kubánském uprchlíkovi, který se díky své bezohlednosti a touze po moci dostane až do čela drogové mafie. Al Pacino v roli Tonyho Montany navázal na svůj výkon v roli mafiánského bosse ve filmech Kmotr a Kmotr II.

Zajímavosti:

ve filmu zazní celkem 226x slovo „fuck“ a jeho odvozeniny (což je v průměru více než jednou za minutu)

herečka Miriam Colon, která ve filmu ztvárnila Tonyho matku, je o pouhé 4 roky starší než Al Pacino

kokain byl údajně během natáčení nahrazen sušeným mlékem

natáčení se muselo přesunout z Miami do LA, neboť se místní obávali, že to na město vrhne špatné světlo a zhorší se   turistický ruch

hlavní role byla původně nabídnuta Robertovi DeNiro, ten ji ale odmítl

Hodný, zlý a ošklivý (Sergio Leone, Itálie / Španělsko / Německo 1966)
Hodný, zlý a ošklivý (Clint Eastwood)

Film italského režiséra Sergia Leoneho bývá právem řazen mezi nejlepší westerny (spolu s jeho dalším filmem Tenkrát na západě). Tři pistolníci, nepřátelé na život a na smrt, každý z nich zná část tajemství, bez něhož nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. Roli Hodného ztvárnil mistrně charismatický Clint Eastwood, který se objevil už v předchozích dvou dílech Leoneho „Dolarové série“.  Své legendární pončo prý nosil stejné ve všech těchto třech filmech a údajně je dokonce ani jednou nevypral.

Kromě hereckých výkonů a silného příběhu dokresluje atmosféru výborná hudba, kterou pro film složil dvorní skladatel režiséra Ernio Morricone.

Servis:

Vstupenky a předprodej:

Cena vstupenky je 100 Kč.

Vstupenky v předprodeji na pokladnách a na webu jednotlivých kin, rezervace možné na webu nebo telefonicky každý všední den
Po–Pá 10–17 h na čísle +420  608 33 00 88.

Kino Aero

1.6. 20.30     Hodný, zlý, ošklivý

5.6. 20.30     Zjizvená tvář

9.6. 20.30     Rocky

12.6. 20.30    Hodný, zlý a ošklivý

15.6. 20.30     Zjizvená tvář

20.6. 20.30    Hodný, zlý a ošklivý

22.6. 18.00    Rocky

28.6. 20.30    Zjizvená tvář

Bio Oko

2.6. 20.30     Hodný, zlý a ošklivý

8.6.  20.45    Zjizvená tvář

11.6. 20.30    Hodný, zlý a ošklivý

16.6. 20.30    Rocky

19.6. 20.30    Hodný, zlý a ošklivý

24.6. 20.30    Rocky

26.6. 20.30    Zjizvená tvář

29.6. 20.30    Rocky

připravil: Totalfilm.cz/Aerofilms (c) 2012

  1. Mrzí mě,že se tyto filmy nedávali i v jiných kinech. Rád bych to zkoukl ve velkém formátu,ale nemám tu možnost. Snad ještě dáte i nějakou reprízku na moravu. Nejlepe Olomouc a Brno

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.