Nepřehlédněte

Spartakus Andy Whitfield se na chvíli vrátí – ve filmu o sobě, rodině a smrti

Na českých obrazovkách už před časem díky HBO a posléze Prima Cool běžel populární seriál společnosti STARZ Spartakus: Krev a Písek. Z obrazovek na nás tehdy hleděl zdravím kypící a svaly oplývající australský herec Andy Whitfield. Už při natáčení posledních dílů se ale jeho zdravotní stav začal zhoršovat. Diagnóza byla neúprosná: rakovina. Andy podlehl v září 2011 rakovině lymfatického systému (psali jsme zde). Rok a půl se pral se zákeřnou nemocí, která původně vypadala jako neškodná bolest zad.

Andy Whitfield v dokumentu BE HERE NOW

Whitfieldova rodina nyní spolu s režisérkou Lilibett Foster připravuje dokument BE HERE NOW (TADY A TEĎ), který Andy natáčel od objevení své choroby až téměř do nejtěžší chvíle. Natáčení herec zastavil až dva týdny před svou smrtí, poslední týdny jeho života v dokumentu popisuje jeho žena Vashti.

Spartakus: Krev a Písek

Časopis People uvedl, že měl herec za sebou malý štáb a tým fotografů celý rok.
Kamera ho sleduje jako silného mladého muže s vyvinutou muskulaturou, plným chuti do další práce, aby jej opouštěla jako vyhublý stín.

Andy Whitfield se podrobil standardní léčbě, zkoušel i východní medicínu. Léčba byla opravdu těžká a v dokumentu je několik momentů zachycujících jak tento “gladiátor” přirozeně pláče, protože se bojí smrti. Režisérka ale věří, že film nebude smutným poselstvím. Nabízí i nespočet Andyho šťastných chvil s jeho rodinou.

Může být také posilou pro lidi, které potkal nebo možná ještě potká podobný osud. O tom, jestli dokument zakoupí některá z českých televizí vás budeme informovat.

připravil: totalfilm.cz
foto: reprofoto z videa Be Here Now, archiv 

Článek jsme oštítkovali takto:
  1. Přestavitel,Spartaka Andy sice prohrál boj s rakovinou,ale ale jako Spartakus vyhrál.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: