Fresh Film Fest představil svůj letošní program

Na tiskové konferenci v pražském Francouzském institutu byl představen program jedné z nejvýraznějších a nejrespektovanějších přehlídek celosvětové debutové a studentské tvorby. Fresh Film Fest nabídne už podeváté od 29. srpna do 2. září téměř 130 filmů. Festival bude probíhat v kině Světozor, Kině 35 ve Francouzském institutu, FAMU a Studiu Béla v Maďarském institutu.

Jeden z plakátů FFF 2012

Hlavním tématem letošního Fresh Film Festu je MANIPULACE. Pořadatelé festivalu považují toto téma za  aktuální. Každý se s ním setkává v podstatě denně. V rámci tohoto tématu se představí dílo dokumentaristy a průkopníka stylu dokudrama Petera Watkinse, včetně Oscarového snímku THE WAR GAME nebo PUNISHMENT PARK a zásadní části jeho čtrnáctihodinového díla THE JOURNEY.

Kdo by chtěl poznat dílo Petera Watkinse ještě před začátkem festivalu, má šanci v rámci večera Pre Fresh už zítra 15. srpna od 20 hodin v prostoru NoD, kdy bude s diskusí uveden snímek The War Game. Vstup je zdarma.

Představí se i dokument WikiLeaks: Secret and Lies, který mapuje vývoj událostí spojených s Juliannem Assangem či FUNNY GAMES od Michaela Hanekeho. V rámci doprovodného programu proběhne speciál CO VŠECHNO CHCETE VĚDĚT O SERIÁLU 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA A BÁLI JSTE SE NA TO ZEPTAT, Daniel Růžička (ČT) a Petr Cajthaml promítnou části seriálu a vysvětlí jeho vznik a propagandu s ním spojenou.

Funny Games (r: M. Haneke)

Do sekce KONFRONTACE bylo vybráno 18 hraných a dokumentárních snímků, které vznikly v produkci evropských, australských, asijských a latinskoamerických filmových škol v roce 2011 a 2012. Vybrány byly z téměř 1500 přihlášených snímků!

V rámci BRIGHT FUTURE můžete shlédnout výběr prvních či druhých celovečerních filmů, které již získaly ocenění a uznání na řadě zahraničních festivalů. Mladí režiséři, kteří ve svých filmech prokazují nezpochybnitelnou řemeslnou zručnost, nekompromisní názorovou vyzrálost a svůj nesporný talent. Vzhledem ke kvalitám jejich současných snímků je jejich filmová budoucnost více než “jasná”.

Sekce MIDNIGHT THRILL nabídne bolestivé a vtipné, nepříjemné a strašidelné, hořké a sexy, rozrušené a provokativní, kontroverzní. Filmy pro lidi, co nechodí brzo spát. Filmy, v kterých někoho zabít, zastřelit, ubít a ubodat, je jediná možná volba, jak naopak jít v klidu spát/jak si jít naopak v klidu lehnout.

THEATRE OPTIC  je Mezinárodní soutěž studentské animované a experimentální tvorby tvoří 20 snímků používajících rozličné techniky animace jako tradiční kreslená animace, 3D animace, pixilace, papírková technika, kombinace hraného a animovaného filmu.

Black Pond

Sekce FRESH GENERATION představuje především autorské výpovědi a inovativní, myšlenkově a formálně odvážná filmová díla. Režiséři svou kreativitou a dramaturgickým riskováním posouvají a boří zažité představy o tradičních filmových žánrech či klasické stavbě příběhu. Jeden z dramaturgů festivalu Michal Hogenauer uvedl, že se do této sekce snažili vybrat filmy, které nevznikaly pod hlavičkou velkých studií. Za zmínku stojí především americká komedie BLACK POND (r: Tom Kingsley) či oceňované německé drama BOJOVNICE, který půjde v říjnu i do běžné distribuce.

Bojovnice

V porotě Fresh Generation zasedne například Josefina Rodriquez, Sean Elli či Jody Lee Lipes. Sekci Konfrontaci bude posuzovat Vladimír Franz, Gert De Graaff nebo Marcus Lindeen. V Theatre Optic porotě je Anca Damian, Keren Cytter nebo Jakub Matuška.

Ceny akreditací:
350,- studenti a 500,- běžné vstupné
Akreditace budou v prodeji od začátku festivalu, stejně tak i vstupenky v ceně od 60,- do 80,- Kč
oficiální web festivalu: http://www.freshfilmfest.net
oficiální facebook: http://www.facebook.com/FreshFilmFest

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.