Angelika se vrátí! S novými herci a natáčí se i v Česku!

“Miluj mě, Nicolasi. Já chci, abys to poprvé byl ty.” Milostný povzdech legendární filmové markýzy andělů už brzy uslyšíte nejen z úst Michele Mercierové, ale taky ve zbrusu novém podání další francouzské krásky: Nory Arnezederové. Angelika se vrací. Její nová filmová verze se bude natáčet i u nás.

Nová představitelka Angeliky Nora Erdenezer a původní Angelika Michele Merciér

V Česku snad není nikdo, kdo by neznal okouzlující Angeliku i kulhavého hraběte Joffreye de Peyrac. Romantické příběhy plné vzdechů, vzplanutí, vášně patří dlouhá léta mezi stálice českých televizí. Ani dnes si leckdo televizní reprízu markýzy andělů nenechá ujít.

Už za dva roky se diváci nebudou muset těšit jen na opakování, ale hlavně na zbrusu novou verzi. První část nové Angeliky má přijít do kin v roce 2014 pod názvem Násilím provdána za hraběte de Peyrac. Na ni později naváže příběh Angelika na Dvoře zázraků a ve Versailles. Film natáčí režisér Ariel Zeitoun. Michele Mercierovou a Roberta Hosseina nahradí v hlavních rolích Nora Arnezederová /Nepřítel pod ochranou/ a Gérard Lanvin.

Robert Hosein a jeho nástupce Gérard Lanvin v roli Joffrey de Peyrac

Vedle nich se v remaku objeví i německý herec David Kross v roli krále Ludvíka XIV. /zazářil ve snímku Předčítač po boku oscarové Kate Winsletové/, Tomer Sisley v roli Filipa Plessis-Belliere a Olivier Gourmet, který vymění Jeana Rocheforta v roli advokáta Desgreze.

Původně hrál Philipp Plessis-Belliere Claude Giraud, v nové verzi jím bude Tomer Sisley

Nová Angelika nás přenese – jak jinak – do 17. století. Děj zřejmě začne už v okamžiku markýzina dětství či začátku dospívání. Víc toho ale bohužel nevíme. Producenti jsou zatím na informace skoupí. Jisté je to, že se natáčet začalo už minulý týden – na zámcích v Rakousku. Od jižních sousedů se potom filmový štáb přesune k nám – do Prahy, Kroměříže a na Pernštejn. A taky do Telče, kde se bude točit od 22. do 30. října.Filmaři tam navíc chtějí najmout na čtyři stovky komparzistů, takže pokud se chcete stát součástí vzkříšení filmové Angeliky, máte poslední možnost se přihlásit.

připravil: totalfilm.cz, foto: ARCHIV

Novější článek
  1. nejkrasnejsi mega film o angelice ,markizy,andelu.hlavni roli okouzlujici misel mercierovou.a jejiho filmoveho partnera.okouzlujiciho jofree de pejraka.roberta hoseina.do dnes vsechny divaku upouta.televizy.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.