Fresh Film Fest: Co se děje v neděli 2. září

Poslední den Fresh Film Festu nabízí další porci zajímavých projekcí. Kdo ještě neviděl Bojovnici, může se na ní podívat dnes ve Světozoru. Česká klasika Transport z ráje je k vidění ve Francouzském institutu. Slavnostní zakončení se koná ve Světozoru v 19 hodin a můžete se ho zůčastnit i vy. Pozor ale na omezenou kapacitu a přednost akreditovaných návštěvníků festivalu.

BOJOVNICE

Bojovnice (r: David Wnendt)

Marisa nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, pere se a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné místo, kde se cítí doma, je neonacistický gang, ke kterému patří. Když se ke skupině přidá čtrnáctiletá Svenja, jeví se Marisa jako její vzor. Marisina přesvědčení však pomalu nabírají jiný směr. Zjišťuje, že černobílé principy jejího gangu nejsou jedinou cestou.

PŘIPRAVUJEME RECENZI

DIE KRIEGERIN
Drama
Německo, 2011, 100 min
Režie: David Wnendt
Hrají: Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad

  • Světozor 2.9 – 14:30
TRANSPORT Z RÁJE 

Transport z ráje (R: Z. Brynych)

Snímek z prostředí terezínského ghetta vznikl podle povídkové knihy Arnošta Lustiga Noc a naděje. Prostřednictvím mozaiky lidských osudů autoři zachytili dusivou atmosféru ghetta a ukázali, že ani v nesmírném ponížení neztrácejí lidé důstojnost, a dovedou se i vzepřít. Úvod filmu představuje Terezín jako klidné a šťastné město, jehož dobře oblečení obyvatelé mají radost ze života.
  • Kino 35 2.9 – 15:00
ČERNÁ TŮŇ
Černá tůň (r: Tom Kingsley, Will Sharpe)

Členové obyčejné britské rodiny jsou obviněni z vraždy poté, co jim na jídelním stole zemře neznámý člověk. Během okamžiku, kdy se věc provalí, jsou Thompsonovi označeni jako “rodina zabijáků”. Znepokojivý, melancholický a přesto podmanivý, úsměvný film, natočený s omezeným rozpočtem, sleduje rodinu, která se pokouší zprostit obvinění a očistit své jméno.

»KINO 35 (18:30)

Tom Kingsley
točí ve společnosti Blink Productions reklamní spoty a videoklipy (Fatboy Slim, Darwina Deez), v roce 2010 byl nominován na cenu Music Video Awards.
Will Sharpe
nedávno dokončil scénář pilotních dílů seriálů Hat Trick a Tiger Aspect a jako herec se objevil ve druhé sérii televizního seriálu britské BBC1 „Sherlock“.

 

V letním kině v Riegrových sadech pak můžete shlédnout vítězné snímky.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.