Nepřehlédněte

Recenze | DRUHÁ ŠANCE

Na plakátech uvádět, že tento film je od tvůrců filmu Ďábel nosí Pradu je naprosto scestné, i když pravdivé. Půjdete totiž na úplně jiný film, který nenese rukopis “Prady” ani náhodou.
Druhá šance je zvláštní mix komedie a dramatu. Scénář příliš vypilovaný není a na výsledku je to hodně znát. Pokud by David Frankel neobsadil takové herecké veličiny jakými jsou Meryl Streep a v tomto případě hlavně Tommy Lee Jones, film by zcela jistě bez povšimnutí zapadl.

Druhá šance (Foto: Bontonfilm)

Jde vlastně o manželskou terapii. Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželi už přes třicet let. Kay ubíjí stereotyp, který poslední dobou oba manželé prožívají a rozhodne se celou manželskou krizi řešit.
Vezme tedy své úspory a objedná sebe i manžela k 
doktoru Feldovi (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu.

Druhá šance (Foto: Bontonfilm)

Jak jsem psal na začátku, čekejte pouze herecký ping-pong mezi Streepovou a Jonesem. Carell jako manželský terapeut je tentokrát naprosto toporný a bezvýrazný, ale je možné že to byl záměr. Přeci jen terapeut není ten hlavní činitel. Humorné situace vznikají především mimo ordinaci terapeuta.

Hlavní podíl na udržení pozornosti má tentokrát opravdu spíše Tommy Lee Jones. Postava Meryl Streep je především ukňouranou a nespokojenou manželkou, která kýženou návštěvu u terapeuta bere jako poslední životní, nejen partnerskou šanci. Aby to celé fungovalo, je samozřejmě třeba, aby její protějšek celou věc cítil úplně opačně a tak celý nápad s manželskou poradnou bere jako naprosto scestný. Slušně řečeno. Jonesova práce s mimikou je mnohdy mnohem zábavnější a více říkající než samotné dialogy.

Druhá šance (Foto: Bontonfilm)

Problémem Druhé šance je především scénář a velmi volná režie. Některé scény a dialogy jsou tak utahané, že se v kině opravdu nudíte. Zvídavé otázky terapeuta doprovozené nic neříkajícími, popisnými odpověďmi. Humorných situací je méně než popisovaných hluhých míst.

Druhá šance (Foto: Bontonfilm)

To, že Tommy Lee Jones z filmu netypicky trčí nad Meryl Streepovou je způsobeno spíš problematičností role Kay. Na tomto prostoru skutečně není příliš mnoho co hrát. Za to postarší mrzout stavící se ke všemu negativisticky, to je zlatý důl pro jakéhokoliv herce.

Nejnudnější je pozitivní vyvrcholení, které si s ničím nezadá s popcornovou romantickou komedií středoškolského střihu. Tenhle film by obstál i na obrazovce ČT1. Nestalo by se nic zásadního kdyby hlavní role hrála Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Výsledek by vyšel nastejno.

Martin Staněk, totalfilm.cz
Foto: Bontonfilm © 2012

Druhá šance /Hope Springs/

Premiéra: 13. září 2012
Komedie / Drama / Romantický
USA, 2012, 100 min

Režie: David Frankel
Hudba: Theodore Shapiro
Hrají: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell, Jean Smart, Susan Misner, Ben Rappaport, Brett Rice, Elisabeth Shue, Damian Young, Mimi Rogers, John Srednicki, Marin Ireland, Becky Ann Baker, Patch Darragh

 1. Autor článku asi zcela nepochopil tento film. Sama jsem už byla na Druhé šanci v kině a žádná hluchá místa jsem tam opravdu nenašla. Já jsem se opravdu nasmála, ke konci mi ukápla nejedna slzička. Tenhle film je vyjímečný a autor této recenze by se měl zamyslet sám nad sebou. :(

  Reagovat na tento komentář
  • Myslím si,že autor článku hodnocením 60% naopak filmu neobyčejně přeje,dle mého názoru je to tak za 30%.
   Příšerný scénář,Streep nevěřím ani ň,Jones hraje opravdu o poznání lépe.Hloupý, zbytečný film.

   Reagovat na tento komentář
  • Martin, totalfilm.cz 4.10.2012, 16:05

   Zkusil jsem se nad sebou zamyslet a jediné co mne v tuto chvíli na této recenzi mrzí je, že jsem ji tak vysoce nadhodnotil. Jak píše BBuddy, zaslouží si hodnocení mnohem nižší. Myslím Ježurko, že jsem schopen pojmout filmy tohoto typu a dokonce u nich i přemýšlet, ale dle mého názoru je tenhle film prostě špatný a slušel by, jak jsem již napsal, maximálně televizní obrazovce. Krom toho, jsem velkým fanouškem Meryl Streep, ale přesto musím hodnotit film jako celek, je to koneckonců má práce.

   Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.