Nepřehlédněte

Disney koupil Lucasfilm – Star Wars VII v roce 2015!

Celé čtyři miliardy dolarů zaplatily WALT DISNEY studios Georgi Lucasovi za jeho firmu LUCASFILM. Z toho polovinu na Lucasův účet. Ředitelkou nového Lucasfilmu pod hlavičkou Disney se stala producentka drtivé většiny Spielbergových filmů Kathleen Kennedy.
Lucasfilmu patří Indiana Jones, ale hlavně Star Wars, na které se chce Disney soustředit a jehož další, sedmou epizodu chce na plátna kin přinést v roce 2015.

George Lucas

Lucas bude i na dalších filmech pracovat jako kreativní konzultant a jak naznačil v čerstvém rozhovoru, děj nové trilogie už je v podstatě vymyšlený a na cestě k scenáristům. Další díly bychom pak měli dostat ve dvou, nejvíce tříletých intervalech.

Disney kupuje Lucasfilm

Disney podle slov jejího šéfa jednala s Lucasem o prodeji jeho firmy už půldruhého roku. Režisér se dlouho nemohl rozhodnout. Na nabídku kývl až ve chvíli, kdy se rozhodl odejít na odpočinek. Disney za produkční společnost zaplatí přes 4 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 78 miliard korun. Zhruba polovinu z celkové částky zaplatí Disney v hotovosti. Zbytek bude financovat vydáním zhruba 40 milionů nových akcií.

připravil: totalfilm.cz

  1. […] točí J. J. Abrams. A jeho angažmá si pochvaluje sám George Lucas, který značku před časem prodal studiu Disney. Pod jeho taktovkou budou vznikat další epizody. Ve vánoční novince příštího roku se […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.