Nepřehlédněte

Dnes začíná DAS FILMFEST

Dnes začíná v Praze a Brně už sedmá přehlídka německy mluvených filmů. DAS FILMFEST nabídne náhled na to nejlepší z německé, švýcarské a rakouské kinematografie. Hlavními pořadateli festivalu jsou Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví. Do 21. října budou zajímavé snímky okupovat pražská kina Lucerna a Atlas a brněnské kino ART.
Po slavnostním zahajovacím večeru se festivalová čtyřdenní nabídka rozběhne naplno.

Barbara (režie: Ch. Petzold)

Ve čtvrtek ráno to bude oblíbené promítání pro školy a posléze přijdou na řadu další filmy jednotlivých sekcí, např. FOKUS FRAU představí snímky dotýkající se z mnoha různých pohledů tématu ženské identity a ženy jako takové. Zřejmě největším lákadlem bude film německého režiséra Christiana Petzolda Barbara (připravujeme recenzi) oceněný na letošním Berlinale Stříbrným medvědem či podmanivý psychologický snímek Juliana Romana Pölslera Zeď, který plní již dlouhé měsíce kina v Německu i Rakousku.

PROGRAM V PDF KE STAŽENÍ ZDE

Co zbývá (Režie: H. Ch. Schmid)

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL se tentokrát zaměří na mezilidské vztahy v nejrůznějších podobách a podmínkách, jaké s sebou moderní společnost přináší. Slibná pověst předchází zejména svéráznému milostnému příběhu Doris Dörrie Štěstí či rakouskému poetickému dramatu TABU o vztahu mezi rakouským básníkem Georgem Traklem a jeho sestrou Grete. Mezi dokumenty si na své přijdou mimo jiné milovníci alpské krajiny, dobrého jídla, výtvarného umění nebo skejtování. Výjimečnou nabídkou letošního festivalu je koncert pianisty, skladatele a velkého hudebního experimentátora Volkera Bertelmanna alias Hauschky, který je autorem hudby k filmu Štěstí a vystoupí 18. října v Goethe-Institutu na samostatném koncertu.

Corinna Harfouch

CORINNA HARFOUCH, slavná německá herečka přejde po červeném koberci kina Lucerna, aby na zahájení sedmého ročníku festivalu  osobně představila jeden ze svých nejnovějších filmů Co zbývá. Snímek režiséra Hanse-Christiana Schmida byl uveden v soutěži na letošním Berlinale a získal hlavní cenu na Filmkunstfest Mecklenburg-Vorpommern.

Tabu (Režie: Ch. Stark)

Sekce BERLÍN VE FILMU vznikla ve spolupráci s nadací DEFA a přináší snímky natočené ve více i méně známých částech Berlína a představuje jej jako dějiště mnoha pohnutých příběhů. DAS FILMFEST je reprezentativní přehlídkou toho nejpozoruhodnějšího, co se v německy mluvené filmové produkci urodilo a vzhledem k tomu, že jen několik málo snímků se dostane do distribuce, nabízí jedinečnou možnost tyto filmy zhlédnout.

Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji na všechny projekce v ceně 90 Kč. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky, většina je opatřena i anglickými titulky.

připravil: Totalfilm.cz
foto/video: DAS FILMFEST © 2012 

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.