Hobit měl na Novém Zélandu celosvětovou premiéru, přišly desetitisíce fanoušků

Desetitisíce lidí se dnes sešly v centru Wellingtonu na Novém Zélandu, kde dnes ráno našeho času proběhla světová premiéra nejočekávanějšího filmu roku. První z filmové trilogie, film HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA viděli první diváci. Proti šílícím fanouškům stáli ale i stoupenci organizace na ochranu zvířat PETA, kteří protestují proti údajně krutému zacházení se zvířaty v průběhu natáčení.

Výzdoba kina ve Wellingtonu (foto: AP)

Wellington je celý vyzdobený sochami, obrovskými plakáty, Hobita je plná místní televize a jedno letadlo v barvách filmu vysílá do světa i novozélandská letecká společnost.

Desetitisíce lidí shromážděných před půlkilometrovým červeným kobercem (foto: AP)

Fanoušci čekali na hvězdy filmu Martina Freemana, Cate Blanchettovou či Hugo Weavinga a režiséra Petera Jacksona. Projekce Hobita začala v 19:00 místního času (9:00 ráno SEČ).

Martin Freeman, představitel Bilba Pytlíka se podepisuje fanouškům (foto: WB, © 2012 David Hamilton Photography)

Režisér Peter Jackson s dcerou (foto: AP)

Andy Serkis představitel Gluma (foto: © 2012 Grant Maiden Photography)

Od trilogie Hobit, jejíž první díl celosvětově vejde do kin 14. prosince (v ČR o den dříve) se očekává kasovní úspěch. Přestože předlohu tvoří pouze jedna kniha, studio se rozhodlo převést ji do třech filmů. Je to z obchodního hlediska pochopitelné. Předchozí trilogie Pán Prstenů, jež celkem získala 17 Oscarů vydělala přes šest miliard dolarů. Poslední díl Návrat Krále se navíc svými 11 soškami Oscara postavil po bok nejůspěšnějších filmů Titanic a Ben Hur.

připravil: Totalfilm.cz,  foto: AP, WB publicity

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.