Nova v lednu uvede nový DALLAS, v USA byl velmi úspěšný

Legendární sága mocného rodu Ewingů se po dvaceti letech znovu vrací. Televize Nova přinese v lednu 2013 novou sérii tohoto seriálu, který přepsal dějiny seriálové tvorby. Brány ranče Southfork se opět otevřou a zdánlivě ukončené staré spory znesvářených bratrů se rozhoří. Kromě legendárních postav Bobbyho, J.R. a Sue Ellen přichází i nová generace klanu, která bude pokračovat v letité rodinné válce.  Dnešnímu oznámení Novy předcházela v minulém týdnu zpráva o nenadálém úmrtí představitele J. R. Ewinga, jedenaosmdesátiletého herce Larryho Hagmana, který si také zahrál v tomto avizovaném pokračování.


Vzpomínáte na čestného a citlivého Bobbyho (Patrick Duffy)? Na jeho zákeřného bratra J.R. (Larry Hagman), který se neštítil jakékoliv podlosti v obchodu i rodině? Na jeho manželku Sue Ellen (Linda Gray), která z nešťastného manželství propadla alkoholu? Rodinná sága naftařů, která poprvé spatřila světlo světa v roce 1978 a měla neuvěřitelných 356 dílů, pokračuje! Do intrik kolem rodinného podniku Ewing Oil se kromě legendární dvojice bratrů zapojí i nová generace – synové Bobbyho a J.R.

DALLAS (foto: archiv)

Kdo by si nepamatoval romantický rozlehlý ranč, ropou napěchované pozemky a miliardy dolarů, které jsou již desetiletí hlavní příčinou intrik. Bobby se ocitne ve vážné životní situaci, peníze jsou tím posledním, co ho zajímá, a chce Southfork prodat pro klid celé rodiny. Zato J.R. se rodinné pokladnice nemíní vzdát a vymýšlí nový podvrh. V cestě ale bude stát kromě Bobbyho vlastnímu otci syn John Ross, který však nebude mít čisté myšlenky a bude se snažit získat Southfork pro sebe…

DALLAS (2012) (foto: TNT, NOVA)

Nový seriál americké stanice TNT sklidil v Americe poměrně slušnou odezvu. Dokonce i místní fanouškovská komunita na csfd.cz ho hodnotí poměrně vysoko. V tuto chvíli má na této filmové databázi více než 70%.
Pokusy o návrat veleúspěšných zavedených titulů už tu ale byly. Narozdíl od Dallasu byly většinou velkým propadákem. Do očí bijící neúspěch sklidilo pokračování Melrose Place. (více v samostatném boxu pod článkem).

DALLAS (2012) Jesse Metcalfe jako Christopher, syn Bobbyho (Patrick Duffy) (foto: TNT, NOVA)

Nová generace Ewingů

Kromě hereckých legend se v novém Dallasu objeví i nová nastupující generace naftařské rodiny, jejíž členové budou pokračovat ve vzájemném boji. Klan Ewingů se rozroste o tyto posily: John Ross (JOSH HENDERSON) – Syn J.R. a Sue Ellen, Christopher (JESSE METCALFE) – adoptivní syn Bobbyho, Rebecca Sutter (JULIE GONZALO) – snoubenka Christophera, Elena Ramos (JORDANA BREWSTER) – přítelkyně Johna Rosse, Anne Ewing (BRENDA STRONG) – manželka Bobbyho.

DALLAS (2012) Josh Henderson jako John Ross – Syn J.R. (Larry Hagman) (foto: TNT, NOVA)

připravili: AC, MS, Nova © 2012

Pokračování se dočkaly také dvě největší seriálové ikony devadesátých let. BEVERLY HILLS 90210 se svými novými hrdiny uspělo, ale pokračování MELROSE PLACE dopadlo katastrofálně. Velmi slabý scénář odvrhl svoje diváky v USA už po druhé epizodě. Autoři se snažili zájem diváků vzkřísit rychlým angažováním jeho nejslavnější hvězdy. V druhé polovině první řady tak nastoupila HEATHER LOCKLEAR.

Heather Locklear (foto: archiv)

Před svým vstupem na obrazovku tato herečka podstoupila sérii botulotoxinových sezení, které jí z tváře vytvořili masku neschopnou sebemenších emocí. To by v případě její legendární role, intrikářské PR manažerky Amandy Woodwardové ani tak nevadilo, ale Locklear sklidila za svou kreaci neutuchající posměch a přispěla tak k definitivnímu zániku seriálu.

Melrose Place (2009) (foto: archiv)

Šokující novum přineslo nové Melrose Place i na obrazovky českých televizí. TV Barrandov po zjištění, že diváci nejeví o titul sebemenší zájem  přerušila jeho vysílání. Celou první (a jedinou) řadu New Melrose Place totiž nikdy nedovysílala.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.