Osmá FILMASIA nabídne to nejlepší z asijské filmové tvorby, včetně největšího hitu ZLODĚJI

Asijský filmový festival se koná už poosmé. Letos nabízí v kině Světozor široký korejský záběr v čele s Kim Ki-dukovou novinkou Pieta, oceněnou Zlatým lvem v Benátkách. Dále festival promítne Zloděje, nový divácky nejúspěšnější korejský film všech dob. Od zítřka až do neděle tak můžete v pražském Světozoru prožít víkend s tím nejlepším z asijského filmu.

Filmasia (30.11 – 2.12.)

Po loňském ročníku Filmasie, který přinesl rekapitulaci tvorby a osobní účast Bonga Joon-hoa (Vzpomínky na vraždu, Matka, Mutant), se letos Filmasia zaměří na dalšího ze světoznámých jihokorejských režisérů, nezávislého solitéra Kima Ki-duka. Tento autorský samouk si letos z prestižního festivalu v Benátkách odnesl hlavní cenu za svůj drsný film Pieta. Českou premiéru očekávané novinky na Filmasii doplní výběr z autorovy filmografie (snímky 3-iron, Samaritánka, Dech, Jaro, léto, podzim, zima… a jaro ad.), který připomene předchozí vývoj tohoto miláčka světových festivalů.

Pieta (režie Kim-Ki-Duk) (foto: archiv)

Pietu uvidí čeští diváci na jaře 2013 v českých kinech díky společnosti Aerofilms.

„Letošní Filmasia se uskuteční v menším rozsahu, než na jaký byli diváci zvyklí v v předcházejících letech, a to z finančních důvodů. Na program ve třech dnech konání – v malém i velkém sále Světozoru – jsme ale nesmírně hrdí,“ říká ředitelka festivalu Karla Stojáková. „Nabízí totiž vysokorozpočtovou akční podívanou, film intelektuálními kritiky velmi ceněného Hong Sang-sooa i portrét v Česku velmi dobře známého Kim Ki-duka s nejnovějším oceňovaným filmem navrch.“

Jihokorejský mistr Hong Sang-soo se dal dohromady s francouzskou hvězdou Isabelle Huppert a společně natočili formálně invenční a vtipnou komedii V jiné zemi. Ve všech třech částech filmu, odehrávajících se u korejského pobřeží vystupuje jiná žena jménem Anne a všechny hraje skvělá Isabelle Huppert.

V jiné zemi (režie: Hong Sang-soo) (foto: archiv)

Zatímco zahájení festivalu obstará česká premiéra Piety, zakončení pro změnu největší divácký trhák korejské kinematografie Zloději, který doma v Koreji vidělo už více než 13 milionů lidí, což ho řadí do absolutního čela diváckých žebříčků korejského kina. Film plný svižné akce a krásných žen natočil jako svůj čtvrtý počin Choi Dong-hoon, výrazně inspirovaný například hongkongskými filmy. Západním divákům může film připomenout hity typu Dannyho parťáci.

Zloději (režie: Choi Dong-hoon) (foto: archiv)

Další informace a program najdete na:

www.filmasia.cz
www.facebook.com/filmasia.prague

připravil: Totalfilm.cz/Filmasia © 2012

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.