Nepřehlédněte

Poslední Twilight má rekordní startovní tržby ve světě i u nás

Poslední díl filmové ságy tento víkend vstoupil do českých ve čtvrtek 15. listopadu hned po půlnoci a už nyní může hlásit překonání rekordu v návštěvnosti – za první víkend jej vidělo 213 280 diváků. Celosvětově Twilight vede také, ve startu dokonce porazilo úspěšnou bondovku SKYFALL.
Pro český trh to znamená nejúspěšnější start letošního roku, kdy druhé místo drží bondovka Skyfall s 116 447 diváky. A v historických tabulkách se pátý díl Twilight ságy zařadil hned za Harryho Pottera.

Twilight saga: Rozbřesk – 2. část (foto: Bontonfilm)

Už teď je tedy jasné, že pátý díl série překoná v celkové návštěvnosti své předchozí díly. Nejúspěšnější z nich, Twilight Saga: Rozbřesk – 1. část, vidělo v kinech celkem přes 319 000 diváků a to je meta, kterou poslední díl překoná za pár dnů.
Pro Bontonfilm je to příjemné zjištění. „Současná tabulka ukazující výsledky prvních víkendů nás těší – v první pětici jsou tři filmy, které Bontonfilm distribuuje.

Kompletní Slavoj Houslice (Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka)

Vedle filmu Twilight Saga: Rozbřesk – 2. část jsou to snímky Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka a Doba ledová 4: Země v pohybu.“ komentuje výsledky za Bontonfilm ředitel filmové distribuce Ondřej Kulhánek. A v žertu dodává: „Skoro to vypadá, že čím je delší název filmu, tím více diváků do kina přiláká.“
Lepší start měly v nedávné době už jen oba díly Relikvií Smrti z cyklu filmů o Harrym Potterovi.

zdroj: UFD, Bontonfilm

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.