Víkend nabídne chutné menu francouzské kinematografie

Víkendem napěchovaným projekcemi v pražských, brněnských a českobudějovických kinech pokračuje svátek milovníků francouzského filmu. 15. Festival francouzského filmu nabízí komedie, pohádku, dokument i dechberoucí dramata. Některé projekce navíc uvedou jejich tvůrci. Nabízíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti.

VÝBĚR Z VÍKENDOVÉHO PROGRAMU

PROTI VĚTRU (Des vents contraires)

ukazuje rodinné drama o náhlém zmizení manželky a matky dvou dětí a nových nečekaných začátcích, ve kterém se před kamerou sešli herci Benoît Magimel a Audrey Tautou.  Distribuční společnost D-Cinema naplánovala premiéru na 29. 11. 2012.

(sobota: PRAHA, SVĚTOZOR, VELKÝ SÁL – 18.30)

CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? (Et si on vivait tous  ensemble?)

stojí na skvělých výkonech hereckých ikon Pierra Richarda, Guye Bedose, Géraldine Chaplin a Jane Fonda v režii Stéphana Robelina. Stárnoucí přátelé spojí nápad vzepřít se domovům důchodců a v sedmdesáti pěti letech začít žít v komunitě. Film uvede do české distribuce 29. 11. 2012 společnost Cinemart.

(sobota: PRAHA, LUCERNA – 18.30, BRNO, ART – 18.00, neděle: ČESKÉ BUDĚJOVICE, KOTVA – 18.00)

LÁSKA (Amour)

se jmenuje poslední film režiséra Michaela Hanekeho. Intimní drama oceněné
Zlatou palmou z Cannes vypráví příběh stárnoucího manželského páru profesorů hudby, ve kterém excelují Emmanuelle Riva a Jean-Louis Trintignant. Film uvede v ČR 14. 2. 2013 distribuční společnost Artcam.

(sobota: PRAHA, LUCERNA – 20.45)

HAŠIŠBÁBA (Paulette)

je sociální komedie režiséra Jérôma Enrika, který do hlavní role pekařky v důchodu, posléze drogové dealerky, obsadil slavnou francouzskou herečku Bernadette Lafont. Společnost 35MM uvede tento film do českých kin v roce 2013.

Hašišbába (režie: Jerome Enrik)

(NEDĚLE: PRAHA, SVĚTOZOR, VELKÝ SÁL – 18.30)

TIP TOTAL FILMU

U NICH DOMA (Dans la maison) – vítěz festivalu v SAN SEBASTIANU

Šestnáctiletý chlapec dochází do domu svoho spolužáka a vše, čeho je tam svědkem, pak popisuje ve svých slohových pracech učiteli francouzsštiny. Toho začne díky tomuto talentovanému žákovi vyučování zase bavit, ale vzniklá situace spustí celou řadu nekontrolovatelných událostí…

U nich doma (režie: Francoise Ozon)

(NEDĚLE: PRAHA, KINO 35 – 16:30)

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.