Filmové premiéry od 17. ledna

Jen dvě premiéry přichystali distributoři na tento týden. Nespoutaný Django už je držitelem dvou Zlatých glóbů a chystá se na udílení Oscarů. Quentin Tarantino je ve svém živlu a vytvořil opravdovou poctu spaghetti westernům. Protiváhou westernové klasice je animovaný, roztomilý příběh o neobvyklém přátelství O myšce a medvědovi.

NESPOUTANÝ DJANGO (USA, 2012)

120270_I_CZE-CZ_594x841.indd
Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

RECENZE NESPOUTANÝ DJANGO

Nespoutaný Djangoicon_csfd

Django Unchained
Western / Akční / Drama
USA, 2012, 165 min

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, Laura Cayouette, Sammi Rotibi, Don Johnson, Franco Nero, James Russo, Tom Wopat, Don Stroud, Russ Tamblyn, Amber Tamblyn, Bruce Dern, M.C. Gainey

O MYŠCE A MEDVĚDOVI (FRANCIE, 2012)

O myšce a medvědovi plakat-orig
V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v neobvyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit?

O myšce a medvědoviicon_csfd
Ernest et Célestine
Animovaný / Rodinný
Francie, 2012, 80 min

Režie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.