CinemArt zastupuje velká hollywoodská studia, sebral je Bontonfilmu

Distribuci filmů studií 20th Century Fox, DreamWorks, Paramount a Universal od 1. března převezme společnost CinemArt. Souvisí to s největší pravděpodobností s odchodem šéfa Aleše Danielise do CinemArtu.
Zprávy o tom, že Bontonfilmu unikají nejzásadnější filmové hity se objevily na internetu už v uplynulých dnech. Do redakce přišel v pondělí email o chystaných novinkách společnosti CinemArt od současného PR manažera společnosti Bontonfilm Petra Slavíka.

logo_cinemart
“Všechny avizované únorové tituly poběží v kinech ještě pod hlavičkou Bontonfilmu, březnové tituly, které chystal Bontonfilm už uvede CinemArt”, uvedl Petr Slavík pro Totalfilm.cz. Dodal, že v Bontonfilmu působí do konce února. Od března bude pracovat pro CinemArt.
Mezi novinky CinemArtu se tak v březnu zařadí například nová Smrtonosná past, animovaní Croodsovi nebo G. I. Joe: Odveta. V následujích měsících CinemArt uvede například nový Star Trek, očekávaný hit s Tomem Cruisem Nevědomí, akční sci-fi Světová válka Z s Bradem Pittem či Pain and Gain s Markem Wahlbergem.

Loňský podíl CinemArt na trhu nedosáhl ani jednoho procenta. S akvizicemi největších hollywoodských studií a premiérování velkého počtu potenciálních hitů by se společnost měla zařadit mezi špičku českých distributorů. Tam patří krom Bontonfilmu například Falcon nebo Hollywood Classic Entertainment .
Jak uvedl deník E15, Bontonfilm se bude soustředit na vydávání titulů na DVD a BD, posílit pak firma hodlá v oblasti digitální distribuce, Bontonfilm začne prodávat filmy přes iTunes Store od firmy Apple, časem by se tak mělo stát i přes servery Amazon, Hulu a Netflix.
Majitel Novy CME si Bontonfilm koupil na jaře v roce 2011 jako ziskovou společnost s ročními tržbami přes půl miliardy Kč.

vlastní zpráva -MS-, citováno: E15.cz

  1. Do budoucna uvidíme, jaké aktivity Bontonfilmu zůstanou. Podle našich informací jedná i o převzetí distribuce na nosiče (DVD, BD apod.) další podnikatelský subjekt, a tím je společnost NEW BOX MEDIA s.r.o. Tato společnost je 100 % vlastněna bývalým obchodním ředitelem Bontonfilmu Petrem Rindošem, který získal i 50ti% podíl ve společnosti MEDIADIS s.r.o.
    MEDIADIS s.r.o. provozuje v dnešní době největší prodejní síť NEED Point na prodejních místech denního tisku a tím tak zajišťuje Bontonfilmu i dalším společnostem podstatnou část realizovaného obratu v prodeji DVD.

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.