Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

CinemArt zastupuje velká hollywoodská studia, sebral je Bontonfilmu

Distribuci filmů studií 20th Century Fox, DreamWorks, Paramount a Universal od 1. března převezme společnost CinemArt. Souvisí to s největší pravděpodobností s odchodem šéfa Aleše Danielise do CinemArtu.
Zprávy o tom, že Bontonfilmu unikají nejzásadnější filmové hity se objevily na internetu už v uplynulých dnech. Do redakce přišel v pondělí email o chystaných novinkách společnosti CinemArt od současného PR manažera společnosti Bontonfilm Petra Slavíka.

logo_cinemart
„Všechny avizované únorové tituly poběží v kinech ještě pod hlavičkou Bontonfilmu, březnové tituly, které chystal Bontonfilm už uvede CinemArt“, uvedl Petr Slavík pro Totalfilm.cz. Dodal, že v Bontonfilmu působí do konce února. Od března bude pracovat pro CinemArt.
Mezi novinky CinemArtu se tak v březnu zařadí například nová Smrtonosná past, animovaní Croodsovi nebo G. I. Joe: Odveta. V následujích měsících CinemArt uvede například nový Star Trek, očekávaný hit s Tomem Cruisem Nevědomí, akční sci-fi Světová válka Z s Bradem Pittem či Pain and Gain s Markem Wahlbergem.

Loňský podíl CinemArt na trhu nedosáhl ani jednoho procenta. S akvizicemi největších hollywoodských studií a premiérování velkého počtu potenciálních hitů by se společnost měla zařadit mezi špičku českých distributorů. Tam patří krom Bontonfilmu například Falcon nebo Hollywood Classic Entertainment .
Jak uvedl deník E15, Bontonfilm se bude soustředit na vydávání titulů na DVD a BD, posílit pak firma hodlá v oblasti digitální distribuce, Bontonfilm začne prodávat filmy přes iTunes Store od firmy Apple, časem by se tak mělo stát i přes servery Amazon, Hulu a Netflix.
Majitel Novy CME si Bontonfilm koupil na jaře v roce 2011 jako ziskovou společnost s ročními tržbami přes půl miliardy Kč.

vlastní zpráva -MS-, citováno: E15.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast