Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 28. února

Do kin přichází poslední z filmů oceněných Oscarem za rok 2012. Terapie láskou je filmem o duševní nemoci, lásce a zároveň romantickou komedií. Výborná fantasy s humorem vypráví o Jeníčkovi a Mařence, kteří už jsou trochu dospělejší a drsnější než je známe – Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Čtyřlístek ve službách krále je prvním celovečerním filmem na motivy slavných komiksů Jaroslava Němečka. Polský film Krycí jméno krtek o šokujícím zjištění o vlastním otci, severské drama Labrador a mexický film Post tenebras lux o mladé rodině na venkově nabídku tohoto týdne uzavírá.

TERAPIE LÁSKOU (USA, 2012)

Terapie láskou plakát

Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon.

RECENZE ZDE

Terapie láskouicon_csfd
Silver Linings Playbook
Komedie / Drama / Romantický / Psychologický
USA, 2012, 122 min
FILM FORUM CZ

Režie: David O. Russell
Předloha: Matthew Quick (kniha)
Scénář: David O. Russell
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Julia Stiles, Anupam Kher, Matthew James Gulbranson, Shea Whigham, Dash Mihok, John Ortiz, Paul Herman

JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC (USA, 2013)

Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic plakát

Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.

RECENZE ZDE

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnicicon_csfd
Hansel and Gretel: Witch Hunters
Akční / Horor / Fantasy
USA / Německo, 2013, 83 min
BONTONFILM

Režie: Tommy Wirkola
Scénář: Dante Harper, Tommy Wirkola
Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare, Ingrid Bolsø Berdal, Zoë Bell, Derek Mears, Thomas Mann, Pihla Viitala, Joanna Kulig, Robin Atkin Downes, Rainer Bock, Bjørn
Sundquist, Thomas Scharff, Sebastian Hülk, Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen

ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE (ČESKO, 2013)

ctyrlistek A1.indd
Populární komiksový seriál ČTYŘLÍSTEK oslavil letos už 40 let od svého „narození“, prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka. Teprve nyní se však Fifinka, Myšpulín , Piňďa a Bobík dostávají na filmové plátno – a to v dobrodružném příběhu autorů Josefa a Hany Lamkových, dynamickém, vtipném, moderním se spoustou humorných a gagových situací, nečekaných zápletek a překvapení.
Malý výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání – na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb pražského Hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců a zachránit tak císaři život i korunovační klenoty, o které usiluje proradný alchymista Kelly. A tak se rozběhne kolotoč neuvěřitelných střetů, konfliktů a peripetií, Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík se dostanou i na císařský dvůr, kde jim doslova půjde o život… Ale nebyl by to Čtyřlístek, kdyby díky svému důvtipu a vynalézavosti nevyřešil všechny nástrahy i nečekané překážky a nezachránil nejen císaře, korunovační klenoty ale i celou zeměkouli od návratu do doby ledové.
Císař Rudolf se vrací do minulosti sice bez kamene mudrců, ale moudřejší o poznání, že přátelství a odvaha jsou cennější než zlato.

Čtyřlístek ve službách králeicon_csfd
Štvorlístok v službách kráľa
Animovaný / Rodinný / Komedie
Česko, 2012, 90 min
CINEMART

Režie: Michal Žabka
Hudba: Ondřej Soukup
Hrají: Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Jan Přeučil, Petr Nárožný, Kryštof Hádek, Tomáš Juřička, Martin Písařík, Pavel Kříž, Vladimír Javorský, Martha Issová, Ota Jirák, Otakar Brousek st., Miroslav Táborský, Anna Remková, Gabriela Osvaldová, Lucie Bílá

KRYCÍ JMÉNO KRTEK (Polsko, Francie, 2011)

Krycí jméno krtek plakát

Pawel nedávno dosáhnul 30 let a žije se svým otcem Zygmundem. Společně dováží second-handové zboží ze severu Francie na jih Polska. Na zpáteční cestě z jedné z „obchodních cest“ je Pawel šokován odhalením fotografie svého otce na přebalu polských bulvárních novin. Vedle jeho jména je titulek „zrádce“. Zygmund, hrdina v boji proti totalitě a uznávaný člen pracovního hnutí „Solidarnosc“ z 80. let, je nyní náhle obviněn, že byl tajným informátorem komunistického režimu s krycím jménem KRTEK.

Krycí jméno Krtekicon_csfd
Kret
Drama
Polsko / Francie, 2011, 108 min
Film Europe

Režie: Rafael Lewandowski
Hrají: Borys Szyc, Marian Dziedziel, Wojciech Pszoniak, Bartlomiej Topa

LABRADOR (DÁNSKO, 2011)

Labrador

Opuštěný, větrem ošlehaný ostrov. Stella a Oskar, mladý pár, navštíví jejího otce Nathana, který žije osamělý život pouze ve společnosti svého psa, labradora. Stella je těhotná a těší se na narození dítěte, ale Oskar, jak se ukázuje, pochybuje. Když Oskar padne za oběť Nathanovým provokacím a cítí se zmatený vztahem otce a dcery, střet mezi oběma muži je nevyhnutelný a Stella je mezi nimi uvězněna.

Labradoricon_csfd
Out of Bounds
Drama
Dánsko, 2011, 73 min
FILM EUROPE

Režie: Frederikke Aspöck
Hrají: Stephanie Leon, Jacob Eklund

POST TENEBRAS LUX (MEXIKO, 2012)

Post tenebras lux

Fascinující snímek jednoho z nejzajímavějších mexických režisérů současnosti Carlose Reygadase (Bitva na nebi, Japon), zachycuje osudy mladé rodiny, která se z města odstěhuje žít na venkov. Střet s realitou venkova však není tak poetický, jak se na první pohled zdálo. Místní jsou nedůvěřiví, vztahy na venkově jsou ovlivněny událostmi z dávné minulosti, mladý pár provokuje svým stylem života a stavbou opuletního, moderního domu. To vše ještě podpoří to horší ve vztahu mladého páru, který si musí uvědomit, že “život v přírodě” jim nezaručí lásku a spokojenost.

Post Tenebras Luxicon_csfd
Drama
Mexiko / Francie / Nizozemsko, 2012, 120 min
ARTCAM

Režie: Carlos Reygadas
Hrají: Adolfo Jiménez Castro, Nathalia Acevedo, Willebaldo Torres

 připravil: Totalfilm.cz

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: