Nepřehlédněte

Recenze | Je KONEČNÁ pro Arnieho novým začátkem?

FBI unikne při převozu jeden z nejnebezpečnějších drogových bossů. K hranicím Mexika uniká superrychlým autem a přímo u městečka na něj čeká soukromá armáda jeho noshledů. Zločinci se do cesty postaví neohrožený šerif zapomenutého městečka u mexických hranic.

Konečná (foto: Bontonfilm)

Konečná (foto: Bontonfilm)

Plnokrevný návrat exguvernéra a exterminátora byl očekáván s velkým napětím. Nakonec se celkem vyvedl, ačkoliv v USA příliš divácké rekordy netrhal.
Od poslední velké role Arnolda Schwarzeneggera uplynulo desetiletí. Od té doby se žánr akčních filmů výrazně proměnil. Režisér Ji-un Kim to samozřejmě respektuje. Ale protože jsou fanoušci Arnieho specifickou cílovkou, nabízí částečně i to nejlepší z osmdesátek a devadesátek.

Konečná (foto: Bontonfilm)

Konečná (foto: Bontonfilm)

Konečná je sázka na jistotu. Scenárista divákům předkládá moderní akční film s dynamickou kamerou a soundtrackem ozdobený klišé z dob dávno minulých. Uvidíte nespočet odkazů a vtípků, které vám připomenou dobu, kdy nebylo důležité být skvělý herec, ale mít dostatečnou muskulaturu a přesvědčivě pronést ty nejdrsnější hlášky.

Arnoldovi už značně prokvetly skráně, ale to neznamená, že patří do starého železa.
Na Konečné je sympatický především humor. Je dvojí. Jeden vychází ze samotné legendy Arnolda Schwarzeneggera. Cokoliv připomíná situace z jeho starších filmů či legendární hlášky, to funguje.

Konečná (foto: Bontonfilm)

Konečná (foto: Bontonfilm)

Druhý případ se točí okolo zralosti hlavního hrdiny. Ten nemá problém udělat si ze sebe legraci. Shodit se, ale stále zůstat tím pravým Schwarzeneggerem, tak jak ho známe a máme rádi.
Mnozí recenzenti filmu vyčítají jeho jednoduchost a nevelkolepost. Není prý dostatečně dobrý pro návrat takové akční legendy.

Konečná (foto: Bontonfilm)

Konečná (foto: Bontonfilm)

Nesouhlasím. Film naprosto řemeslně zapadá do soudobé akční produkce. Jeho přidanou hodnotou je právě onen odkaz do dob minulých, který je promítnut do způsobu vyprávění.

hodnocení 70
Konečná má být především dobrou zábavou a potěšením pro Arnoldovy fandy. To splňuje, takže hurá do kina. Nová akční komedie s legendárním svalovcem je přesně ten správný film, ke kterému bych si i já (jinak zarytý odpůrce polystyrénu) koupil pořádnou krabici popcornu.

-AC-, Totalfilm.cz
Foto: Bontonfilm © 2013, Video: YouTube kanál Totalfilmu

Konečnáicon_csfd
Premiéra: 7. února 2013 (BONTONFILM)
The Last Stand
Akční / Thriller / Krimi
USA, 2013, 107 min

Režie: Ji-un Kim
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Peter Stormare, Rodrigo Santoro, Jaimie Alexander, Eduardo Noriega, Zach Gilford, Forest Whitaker, Luis Guzmán, Johnny Knoxville, Harry Dean Stanton, Genesis Rodriguez, John Patrick Amedori, Daniel Henney, Kristen Rakes, Richard Dillard, Arron Shiver, Sonny Landham

Konečná plakát

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.