Nepřehlédněte

FEBIOFEST má nového majitele, Fero Fenič zůstává prezidentem

Režisér Fero Fenič prodal druhý největší festival v zemi FEBIOFEST společnosti Mezinárodní filmový festival Praha. Informoval o tom dnes server idnes.cz.
Částka je poměrně vysoká. Jedná se o 25 milionů korun, které budou vypláceny v průběhu pěti let, a to i v podobě podílů na tržbě.
Ředitelem festivalu, který letos začíná 14. března v Praze, se stal Kamil Spáčil, bývalý ředitel Barrandov TV.

Fero Fenič (Foto: MFF Praha - Febiofest, Václav Jedlička)

Fero Fenič (Foto: MFF Praha – Febiofest, Václav Jedlička)

“Ve všem hodláme pokračovat stejně, pan Fenič už chtěl festival dál jen zaštiťovat a bude se více věnovat uměleckým záměrům,” řekl Spáčil pro MF DNES.
“Přeju si, abychom do kulatého 20. ročníku vstoupili silnější než dříve, a proto jsem se rozhodl k tomuto kroku. Produkční i dramaturgický tým zůstává beze změn a já se dál budu pilně věnovat roli prezidenta festivalu,” uvedl Fero Fenič v tiskové zprávě na sklonku roku. Finanční zákulisí dohody tam však uvedeno nebylo.

Podle výročních zpráv Febiofest skončil v roce 2011 v zisku 1,1 milionu, rok předtím ve ztrátě 4,5 milionu. Vloni musel Fenič festival dokonce dotovat z vlastních peněz. Roční rozpočet festivalu se pohybuje až ve výši dvaceti milionů, které nachází u soukromých investorů a zčásti také z veřejných rozpočtů.

Mezinárodní filmový festival FEBIOFEST startuje už 14. března 2013 v Praze a 15. března v Bratislavě. Po skončení pražské a bratislavské části pokračuje v českých a slovenských městech.

Psali jsme také: 

Febiofest zveřejnil kompletní program a další hosty

Jubilejní Febiofest představil první hvězdu Geraldine Chaplinovou

 

zdroj: idnes.cz, MAFRA, a.s.
připravil: -MS-

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: