Na HBO vtrhne jaro a s sebou přinese premiéry Spartaka, Hry o trůny, Californication nebo Avengers

Jaro na HBO je už tradičně ve znamení premiér velkých amerických hitů a uvedení premiérových řad oblíbených seriálů. Fanoušci Spartaka, Hry o trůny nebo Californication se dočkají i v našem teritoriu. Navíc, jak je v posledních třech letech zvykem, české premiéry probíhají buď souběžně s US premiérou nebo v krátkém čase po ní. Na konci března se navíc na obrazovce objeví v premiéře i české drama VE STÍNU, které minulou sobotu získalo 9 ČESKÝCH LVŮ.

Prémiový kanál nejprve nabídne premiéru závěrečné řady série Starz SPARTAKUS. Poslední série má podtitul VÁLKA ZATRACENÝCH.
Premiéru si seriál odbyl teprve před pár týdny v USA. Zboží je to tedy čerstvé a čeští fanoušci si ho budou moci od 19. března užít i s českým dabingem.

Premiéra dalších deseti částí třetí řady HRY O TRŮNY  (Game of Thrones) proběhne pouhý den po americké premiéře, přesně: v pondělí 2. dubna na HBO.
Mysteriózní příběh o věčném zápasu dobra se zlem získal Zlatý Glóbus, Cenu Emmy a několik dalších prestižních ocenění za televizní tvorbu. Ve třetí řadě budou ústředními tématy příslušnost k rodu a loajalita, přičemž vyvrcholí mnoho zápletek rozehraných v předchozích řadách a několik hlavních postav potká krutý osud.

HRA O TRŮNY III. (foto: HBO)

HRA O TRŮNY III. (foto: HBO)

16. dubna se na HBO v premiéře objeví už šestá řada seriálu CALIFORNICATION se vrací s Davidem Duchovnym a jeho postavou požitkářského spisovatele Hanka Moodyho, za kterou získal Zlatý Glóbus. Tentokrát se Hank zmítá v divokém a oslňujícím světě rock’n’rollu.

Californication (foto: HBO)

Californication (foto: HBO)

FILMY

24. března bude mít premiéru špičkové drama JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN.(RECENZE ZDE) Thriller se odehrává v dusivém období Studené války. Zdiskreditovaného britského špióna, George Smileyho, znovu tajně najala vláda. Má totiž strach z dvojitého agenta, který pracuje pro Sovětský svaz.

Devíti Českými lvy oceněný film VE STÍNU  (RECENZE ZDE) si svou televizní premiéru odbude 31. března ve 20:00 na HBO. Na pozadí dramatických událostí 50. let v bývalém Československu se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Ta má odvrátit pozornost od mnohem významnějších událostí, které komunistická diktatura připravuje pro své občany.

5. dubna se na obrazovce objeví také drama NA HRANĚ. Newyorská policistka se snaží přesvědčit bývalého policistu, aby slezl z vysoké římsy. Zjišťuje však, že muž má pravděpodobně skrytý důvod, aby si vzal život. Zloději příliš cenného diamantu si totiž z Nicka udělali svého obětního beránka. Nebo je to vše trochu jinak?

V neděli 7. dubna se na HBO znovu vrací Robert Downey Jr. jako Sherlock Holmes, nejslavnější detektiv světa a po jeho boku samozřejmě nesmí chybět jeho přítel a kolega, Dr. Watson. Užijte si napínavý příběh Sherlock Holmes: Hra stínů. (RECENZE ZDE)

13. dubna bude mít premiéru drama DĚTI MOJE. Film Děti moje se odehrává na Havaji a sleduje nepředvídatelnou cestu jedné americké rodiny –  Matt King (George Clooney), manžel a otec dvou dcer je nucen přehodnotit svou minulost a uspořádat svou budoucnost. Jeho žena se totiž vážně zranila během plavby na Waikiki. Matt se nemotorně snaží napravit vztah se svými dcerami, desetiletou předčasně vyspělou Scottie a sedmnáctiletou rebelkou Alexandrou.

Ve snímku Mezi vlky (RECENZE ZDE) vede Liam Neeson neukázněnou skupinu naftařů z těžařské plošiny poté, co se s nimi zřítilo letadlo do Aljašské divočiny. Bojují s tělesnými zraněními a nemilosrdným počasím a mají jen pár dní, aby unikly před krutým ledem a hladovými vlky… Podaří se jim uniknout včas? V pátek 19. dubna.

20. dubna se můžete podívat na skvělé komediální drama TADY TO MUSÍ BÝT. Cheyenne, bohatá rocková hvězda (Sean Penn), se nudí – po odchodu do důchodu se stal značně apatický. A tak se vydá na výpravu s cílem najít někdejšího trýznitele svého otce, nacistického válečného zločince, který se skrývá v USA.

V neděli 21. dubna se objeví skutečný příběh o osamělém otci (Matt Damon) – KOUPILI JSME ZOO (RECENZE ZDE), který se s dvěma dětmi přestěhuje na neobvyklé místo – do ZOO. Přes mnohá protivenství se s rodinou pokusí vrátit zchátralé zoologické zahradě její někdejší krásu a slávu.

V pátek 26. dubna se podíváme do vesmíru ve filmu ÚTĚK Z MS-1 (RECENZE ZDE). Snímek Útěk z MS-1 se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti a zahráli si v něm Guy Pearce a Maggie Grace. Příběh vypráví o falešně obviněném vládním agentovi (Pearce), jehož jediná šance na získání svobody spočívá v nebezpečné záchranné misi prezidentovy dcery (Grace). Podaří se mu ji zachránit před rebelujícími zločinci ve vesmírném vězení s maximální ostrahou?

A velká pecka na závěr. 28. dubna konečně přijdou AVENGERS! (RECENZE ZDE) Marvel Studios přináší jedinečný tým superhrdinů – Iron Mana, Neuvěřitelného Hulka, Thora, Kapitána Ameriku, Sokolí oko a Černou vdovu. Když se nečekaně objeví nebezpečný nepřítel, který ohrožuje bezpečnost celé planety, musí se Nick Fury, ředitel agentury pro udržení světového míru, známé pod názvem S.H.I.E.L.D., pokusit o nemožné. Sám však celý svět zachránit nemůže, a tak se spojí se superhrdiny a společně se snaží naši planetu odvrátit od katastrofy.

připravil: totalfilm.cz / HBO Europe

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.