Nepřehlédněte

PROJEKT 100 | Tenkrát na západě se vrací do kin – soutěž o lístky na premiéru a dárky k filmu

Asociace českých filmových klubů vrací v rámci PROJEKTU 100 do kin legendární western Sergia Leoneho TENKRÁT NA ZÁPADĚ. Tak jako v případě lednového uvedení  SUNSET Blvd. se jedná o digitálně zrestaurovanou kopii. V takové kvalitě tento snímek čeští diváci ještě neměli možnost vidět. Spolu s AČFK jsme pro vás připravili soutěž o vstupenky na pražskou premiéru a další dárkové předměty k filmu.

Tenkrát na západě (foto: archiv)

Tenkrát na západě (foto: archiv)

Opuštěná železniční stanice, na které tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku, je legendárním prologem jednoho z nejslavnějších westernů v historii světové kinematografie. Ty tři poslal bezcitný modrooký pistolník Frank, aby se postarali o muže, který si říká Harmonika a chce si s Frankem vyřídit nějaké staré účty. V okamžiku, kdy na malém nádraží dojde k nevyhnutelné přestřelce, vyvraždí Frank se svými muži rodinu farmáře McBaina, a to jen chvíli předtím, než sem dorazí McBainova novomanželka Jill.

Tenkrát na západě (foto: archiv)

Tenkrát na západě (foto: archiv)

Dalšími “figurami” ve hře se stávají bandita Čejen, na kterého se Frank pokusil vyvraždění McBainovy rodiny hodit a nemocí zmrzačený milionář Morton, pro kterého Frank pracuje. Tihle všichni mezi sebou rozehrají složitou hru plnou úskoků, intrik, podrazů a rychle letících kulek, hru kde jde nejen o vyprahlý kus pustiny, který by se díky blížící se železnici mohl stát zlatým dolem. Jde také o lásku, o chlapskou čest a pomstu.

Frank totiž kdysi zavraždil Harmonikovi staršího bratra a mlčenlivý muž je odhodlán se pomstít. Aby se mohl stát vykonavatelem dávno odpřisáhlé odplaty, musí dokonce Frankovi zachránit život, když se ho pokusí zabít jeho vlastní lidé poštvaní Mortonem, který se cítí ohrožen Frankovou nenasytností a bezcitností. Slunce pálí, nízko nad zemí žene vítr všudypřítomný prach a jednotlivé postavy nevyhnutelně kráčí vstříc svému osudu.

Dalším filmem, který se v rámci Projektu 100 vrátí na stříbrná plátna bude v květnu BIG LEBOWSKI a v srpnu Jasného VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA PREMIÉRU A DÁRKOVÉ PŘEDMĚTY

OTÁZKA: Který skladatel složil hudbu k westernu TENKRÁT NA ZÁPADĚ a kterou českou zpěvačku proslavila melodie z tohoto filmu?

Odpověď zašlete na soutez@totalfilm.cz do pondělí 18. března (20:00)
Správná odpověď: Ennio Morricone a Věra Špinarová

SOUTĚŽ SKONČILA

TENKRÁT NA ZÁPADĚ – VÝHERCI:

VSTUPENKY NA PREMIÉRU: Jan Jonáš, Martin Janda, Jan Novák
KNIHA: Jan Odcházel, Martina Váchová
TAŠKA: Terézia Porubčianská
BATERKA: Petr Skokan

Zkontrolujte si prosím své emailové schránky.

)*Výherce vyrozumíme emailem a bude uveden na webu i našich sociálních sítích.

Soutěž pořádá totalfilm.cz

soutěž tenkrát

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: