Nepřehlédněte

Recenze | Jedna holka a dva kluci – originalitu od HOSTITELE nečekejte

Tak předně: máme tu čest být oblaženi dalším výtvorem kasovní spisovatelky a scenáristky Stephenie Meyer. Tahle plodná paní má na svědomí Twilight ságu. A protože to pěkně sype, je potřeba v tom pokračovat, dokud vlak jede po správné koleji. Takže děvčátka ve věku od 13 let do stovky, zbystřete!
Upíry střídají mimozemští vetřelci, kteří ovládli lidstvo. Ale pár skutečných lidí, do jejichž těl nevstoupila mimozemská duše ještě zbylo.

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Hlavní hrdinka Melanie se zamiluje do Jareda. Mohla by začít lovestory, kdyby Melanie nebyla unesena a do jejího těla vložena duše mimozemšťanky Poutnice, která ovládá její tělo. To se stalo pro Poutnici HOSTITELEM.
Melanie je ale silnější než se zdá a se svou vetřelkyní nesdílí jen svou vůli ale i city a vzpomínky.

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Uteče z dosahu “Hledačů”, kteří hledají zbytky rebelujících lidí a vydá se do pouště hledat své blízké. Poutnice se tomu brání, ale Melanie je silnější. Dvě duše v jednom těle se ale neshodnou v otázce citů a i Poutnice najde u rebelů svou životní lásku.

Jedna dívka a dva kluci. Meyerová se trochu opakuje, ale dlužno dodat, že Melanie a Poutnice ač obývají jedno tělo, jsou dvě osobnosti se svou vůlí i city. To je na druhou stranu zajímavé a na konci filmu i tento zdánlivě neřešitelný problém dojde k rozuzlení.
Narozdíl od předchozí ságy je tohle mnohem stravitelnější i pro muže. Sci-fi zápletka ač nekomplikovaná není špatná. Akčnosti je v Hostiteli oproti ukecanému Twilight dost.

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Hostitel (foto: Bontonfilm)

Film nepůsobí jako průměrná televizní produkce, což mnozí vyčítali některým částem Stmívání. Triky jsou na velmi slušné úrovni, kamera i hudba nad běžným standardem.
Velkým kladem této nekomplikované teenagerovské onanie je hlavní představitelka  Saoirse Ronan (Melanie/Poutnice). Bledá Kristen Stewart jí nesahá herecky ani po pás. Možná po kotníky.

Hostitel (foto: CinemArt)

Hostitel (foto: CinemArt)

Pánové jsou standardní hezouni, z nichž představitel Jareda Max Irons se objevil v nepříliš úspěšné Červené Karkulce s Amandou Seyfried a Jake Abel zase v Percy Jacksonovi.
Žádní velcí herci z nich nejsou a nebudou, ale to se od nich ani neočekává. Stejně budou viset hlavně v holčičích pokojících. A na plakátech se naštěstí nemluví.

[nggallery id=8]

Lesk filmu ale dodává hlavně William Hurt, který hraje vůdce rebelů. Dodává zvláštní komunitě “svobodných” jistou důstojnost a přesah.
Tolik ke kladům snímku, které ve srovnání s Twilight ságou oceňuji možná až přespříliš.

hodnocení 60
Hostitel je jinak plný žánrových klišé, kdy mucky mucky v dešti za zvuků smyčců patří k těm nejméně odsouzeníhodným.
Co filmu vyloženě neprospívá je vnitřní hlas Poutnice, tedy zápasící vědomí Melanie. Její promluvy občas působí karikujícím dojmem.
Každopádně je to rozhodně film, který vás alespoň pobaví a občas i překvapí.

Hostitel (foto: Cinemart)

Hostitel (foto: Cinemart)

Ale stále zůstává jen produktem, který je určen pro poblázněné holky a jejich matky. Pozitivní je už zmíněný fakt, že žánr lehkého sci-fi možná tentokrát přesvědčí mladíky, aby svou dívku do kina vzali bez nutného úšklebku.

-AC-, totalfilm.cz
Foto/Video: CinemArt © 2013

Hostitelicon_csfd
The Host
Hostiteľ
Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 125 min
Cinemart – od 28. března 2013

Režie: Andrew Niccol
Předloha: Stephenie Meyer (kniha)
Scénář: Andrew Niccol
Kamera: Roberto Schaefer
Hudba: Antonio Pinto
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Frances Fisher, Chandler Canterbury, Phil Austin, Boyd Holbrook, Andrea Frankle, Stephen Conroy

Hostitel plakát

  1. ahoj kluci co říkáte na návštěvě ke mě domu naky pěkny

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: