Nepřehlédněte

ANIFILM uvede v Třeboni pětici krátkých animáků nominovaných letos na Oscara®

Za méně než měsíc začne svátek animovaného filmu v jihočeské Třeboni. 3. května začíná Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM 2013. Krom hlavních soutěžních snímků, které vám představíme ještě tento týden, nabídne festival i pětici krátkých filmů nominovaných na Oscara®, včetně Papermana, který si zlatou sošku letos odnesl. Krom všech krátkých filmů se v programu objeví i držitelka Ceny akademie za celovečerní animovaný film REBELKA a další nominovaný Frankenweenie ale i francouzský hit Obchod pro sebevrahy.

PAPÍRY (Paperman)

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost…

ADAM A PES (Adam and dog)

Adam v ráji není sám, má tam nejlepšího přítele člověka, psa. Tento krátký film byl nominován na Oscara v kategorii krátkometrážní animovaný snímek.

ČERSTVÉ GUACAMOLE (Fresh Guacamole)

Dnes se nám představí recept na skvělé, čerstvé avokádové Guacamole. Tento krátkometrážní animovaný film konceptuálně zapadá do tvorby PES a byl nominován na Oscara v kategorii krátkometrážní animovaný snímek.

AŽ PO UŠI (Head over heels)

Po mnoha letech manželství se Walter a Madge odcizili. Když se Walter pokouší znovu rozdmýchat jejich milostný vztah se zhroutí a pár musí najít cestu, jak slepit své manželství.

SIMPSONOVI: MAGGIE ZASAHUJE (Maggie Simpson in “The Longest Daycare)

Malá Maggie Simpsonová se ocitne v jeslích pro nadané děti. Poté, co projde řadou bezpečnostních testů, je odložena do sekce “pro nezajímavé”. Zde se setkává se svým úhlavním nepřítelem, miminem s velkým obočím Geraldem. Ten zabíjí motýly. Maggie se rozhodne jednoho zachránit. Ale to se nelíbí Geraldovi, který chce motýla za každou cenu zlikvidovat.

VÝBĚR Z DISTRIBUČNÍCH TITULŮ uváděných na ANIFILMU 2013:

REBELKA

FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK

OBCHOD PRO SEBEVRAHY

připravil: totalfilm.cz
Logo Oscar: 
©2013 Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: