Na co ještě do kina? Komedie, romance i drama

Nabízíme vám další tři tipy tohoto premiérového týdne. V krátkých recenzích se seznámíte s hrdiny komedie DÁVÁM TOMU ROK, kteří ač velmi zamilováni, po čase zjišťují, že svatba byla velká chyba. Dojmout se můžete nad osudy Gemmy, která si z válečné Jugoslávie přivezla vytoužené dítě – PŘÍBĚH MÉHO SYNA a bezútěšný život kluka z česko-slovenského pomezí představí festivalový úspěch slovenské režisérky ve filmu MŮJ PES KILLER.

DÁVÁM TOMU ROK (VB, 2013)
DÁVÁM TOMU ROK (foto: EEAP)

DÁVÁM TOMU ROK (foto: EEAP)

Britové měli vždy ambici to Američanům na poli romantických komedií natřít. Už ze své podstaty nemají rádi slaďoučké nesmysly a milují černý humor. To se projevilo v celkem příjemné, lehké, ale místy zbytečně přisprostlé komedii DÁVÁM TOMU ROK. Zdálo, že jsou spolu Nat (Rose Byrne) a Josh (Rafe Spall), navzdory naprosto rozdílným povahám, skutečně šťastní. Rodina a přátelé si ale nikdy nemysleli, že jim to vydrží dlouho, a s blížícím se výročím svatby se zdá, že měli pravdu.

Objevuje se totiž pokušení v podobě Joshovy bývalé přítelkyně Chloe (Anna Faris) a Natina nového, atraktivního amerického klienta Guye (Simon Baker). Ani jeden z manželů ovšem nechce být tím prvním, kdo to vzdá…
Nekomformní komedie nabízí i již zmíněný trochu přitroublý a přisprostlý humor v podání ženichova kamaráda  (Stephen Merchant). Osvěžující je nenávistná a přesto milující otrávená manželka (Minnie Driver).

hodnocení 60

Dávám tomu rokicon_csfd
I Give It a Year
Komedie / Romantický
Velká Británie, 2013, 98 min

Režie: Dan Mazer
Scénář: Dan Mazer
Kamera: Ben Davis
Hudba: Ilan Eshkeri
Hrají: Simon Baker, Rose Byrne, Anna Faris, Minnie Driver, Jason Flemyng, Rafe Spall, Lee Asquith-Coe, Stephen Merchant, Olivia Colman, Anna Skellern, Jane Asher

PŘÍBĚH MÉHO SYNA (ITÁLIE, ŠPANĚLSKO, CHORVATSKO, 2012)
Příběh mého syna (foto: Bioscop)

Příběh mého syna (foto: Bioscop)

Filmů odehrávajících se na pozadí válečného konfliktu je samozřejmě nespočet. Stejně jako jiné katastrofy poskytuje toto téma dostatečné množství dramatických zvratů.
Příběh mého syna ale není válečný film v pravém slova smyslu.

Středobodem scénáře tu je především italská žena Gemma ve výtečném podání Penélope Cruz. Ta přijíždí do Sarajeva se svým dospívajícím synem Pietrem, aby mu ukázala město a zemi, kde se narodil.
Španělská herečka, hrající Italku je velmi uvěřitelná. Nechybí jí její typický temperament, zde ale vyvážen neuvěřitelnou křehkostí pramenící z nenaplněného partnerského života.
Zvláštní mix romantického dramatu a válečného filmu.

hodnocení 80

Příběh mého synaicon_csfd
Venuto al mondo
Drama / Romantický / Historický
Itálie / Španělsko / Chorvatsko, 2012, 127 min

Režie: Sergio Castellitto
Předloha: Margaret Mazzantini (kniha)
Scénář: Sergio Castellitto, Margaret Mazzantini
Hrají: Penélope Cruz, Emile Hirsch, Jane Birkin, Mira Furlan, Adnan Haskovic, Saadet Aksoy, Pietro Castellitto, Branko Djuric, Sergio Castellitto, Isabelle Adriani, Sanja Vejnovic, Luna Mijović

MŮJ PES KILLER (SLOVENSKO, ČESKO, 2013)
Můj pes Killer (foto: CinemArt)

Můj pes Killer (foto: CinemArt)

Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko česko-slovenských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády – hooligans. Markovým nejlepším přítelem je jeho pes, který je perfektně vycvičen proti všem vetřelcům. Markovým životem náhle otřese šokující tajemství, které zjistí o své dávno zmizelé matce.

Festivalový miláček. To je úspěch Miry Fornayové. Autentické, i když použití neherců možná tentokrát až příliš tahá za uši. Film je celkově velmi nevyrovnaný, místy pomalý a velmi utahaný. Režisérka až příliš kalkuluje a kopíruje zavedené postupy svých evidentních mezinárodních vzorů. Absolutně žádný přesah. Mezinárodní porota v Rotterdamu zřejmě viděla úplně jiný film nebo pro ni byl zdánlivý autentický zážitek z moravsko-slovenského pomezí tak bizarní, že to museli ocenit.
Nafouknutá bublina.

hodnocení 50

Můj pes Killericon_csfd
Môj pes Killer
Drama
Slovensko / Česko, 2013, 87 min

Režie: Mira Fornayová
Scénář: Mira Fornayová
Kamera: Tomáš Sysel

připravil: -MS-, -AC-, totalfilm.cz
foto: EEAP CZ SK, CinemArt, Bioscop © 2013

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.