Nepřehlédněte

Recenze | LESNÍ DUCH útočí samoúčelnou brutalitou

Kdo by to byl řekl, že předobraz tomuto remaku vytvořil v osmdesátých letech dnes renomovaný Sam Raimi (Spider-man, Mocný vládce Oz). Sám jsem původního Lesního ducha neviděl, ale dle ratingu na českých i zahraničních filmových databázích se Raimimu debut velmi povedl.
A jak to tak bývá, po více než 30 letech je důvodem remaku pokročilejší triková technologie, další ždímání funkční zápletky.

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

Původní Lesní duch (zakladatel třídílné série) je považován za jeden z nejstrašidelnějších filmů vůbec. První kdo s nápadem na remake přišel byl sám Raimi. Soudil, že by si tento příběh zasloužil lepší triky a dokonalejší zvuk. Raimi měl také pocit, že reboot celé série by byl skvělým materiálem pro mladé filmaře.

Fede Alvarez při natáčení Lesního ducha (foto: Falcon)

Fede Alvarez při natáčení Lesního ducha (foto: Falcon)

V tomto případě je vypravěčem režisér Fede Alvarez. Alvarez na filmovou scénu pronikl v roce 2010 svým krátkým filmem Panic Attack, obrovsky populárním 5 minutovým thrillerem, který na YouTube nasbíral přes 7 milionů shlédnutí.

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

Alvarez a scenárista Rodo Sayagues zůstali věrni podstatě děje, ale dodali nové postavy a mírně změnili děj.

SOUTĚŽ

Hlavní hrdinkou je Mia, která přijíždí na lesní chatu s kamarády. Chce se za jejich pomoci a daleko od civilizace zbavit své závislosti na drogách. Číhá na ni ale něco mnohem horšího než abstinenční příznaky.

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

Ve sklepě domu kamarádi objeví Knihu mrtvých. Z té nic netušíc vyvolají cosi, co se je snaží všechny do jednoho zavraždit. A mírně řečeno dost brutálním způsobem.
Je to opravdu ultrabrutální krvák, který všechny možné rekvizity, jako elektrický kraječ masa, střílečku hřebíků a motorovou pilu využívá maximální možnou měrou. Krve stříká až běda.

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

LESNÍ DUCH (foto: Falcon)

Některým divákům se zcela jistě bude zvedat žaludek. Méně je někdy více. A mohlo to fungovat i zde. Co Lesnímu duchu naprosto chybí je jakékoliv budování atmosféry. Skočíme do šílené krvavé jízdy už krátce po začátku. Nevyrovnanost filmu vynahrazuje efektní konec, který naštěstí není z těch, které odhadujeme běžně od poloviny filmu.

hodnocení 60
Samoúčelná brutalita a okoukané stereotypy nemohou vysloužit tomuto titulu víc než 60%. A ještě něco, určitě to zdaleka není “nejděsivější film, jaký kdy uvidíte”, jak se nám snaží namluvit plakát.

-AC-, totalfilm.cz
Foto: Falcon © 2013

Lesní duchicon_csfd
Evil Dead
Horor / Thriller
USA, 2013, 91 min
Premiéra: 4. dubna 2013, Falcon

Režie: Fede Alvarez
Scénář: Sam Raimi, Fede Alvarez, Diablo Cody, Rodo Sayagues
Kamera: Aaron Morton
Hudba: Roque Baños
Hrají: Shiloh Fernandez, Jane Levy, Jessica Lucas, Lou Taylor Pucci, Elizabeth Blackmore

film-plakat-orig-Lesní duch

  1. […] Nuda. 22. Kovář z Podlesí (Česko, 2013) Krásný vizuál zabil scénář s režií. 23. Lesní duch (USA, 2013) Překračuje hranice brutality. 24. Percy Jackson: Moře nestvůr (USA, 2013) Film, […]

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: