Nepřehlédněte

Šafránková a Abrhám v novém filmu, premiéra v listopadu, točilo se i v Mexiku

Autorka a režisérka Lenka Kny dotočila v prvním dubnovém týdnu novou romantickou komedii Přijde letos Ježíšek? V hlavních úlohách se po dlouhých letech jako partneři sešli dva z nejoblíbenějších českých herců – Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Po atraktivní dotáčce ve vzdáleném Mexiku nyní režisérka začíná pracovat ve střižně.

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Šarmantní šedesátník José  se vrací po třiceti letech do  Prahy, přestože byl přesvědčen, že rodné město již nikdy neuvidí. Podlehl naléhání  své věřící, mexické manželky Dolores, která věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko.

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

K rozhodnutí přijet pomůže i naléhání jeho pražského kamaráda Rudy, aby konečně do Čech přijel. A tak José souhlasí s návratem, který je pro něj radostný, ale i bolestný – vrací se do míst, která znával i ke vzpomínkám, které najednou ožívají- Bývalá láska Květa (Libuše Šafránková ) na prvním místě.  Brzy se ukazuje, že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. Martin, který hledá sebe, Jaroslav, který hledá někoho blízkého, Johanka, která neví, co hledá, děti, které vědí přesně, koho hledají a jejich rodiče, kteří se snad už našli.

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Česko-mexická koprodukce se zrodila také díky možným setkáváním producentů prostřednictvím stánku Film Industry na MFF Karlovy Vary, kde se domácí producenti domluvili na spolupráci s mexickým koproducentem Edherem Camposem a jeho společností Machette Producciones, která je úspěšnou filmovou produkcí (cena Camera d´Or na MFF Cannes 2010 za film Año Bisiesto, jejich další film byl vybrán do sekce Semaine de Critique na letošní festival v Cannes). S dalším koproducentem, slovenským Trigon Production, se producenti domluvili na festivalu v Berlíně. Projekt, na němž pracuje slovenský kamareman Saša Šurkala, byl podpořen slovenským fondem Pro Slovakia.

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

Přijde letos Ježíšek? (foto: Bontonfilm)

V dalších rolích se objeví Igor Chmela – skoro až podezřele ideální tatínek, Václav Postránecký – Ruda, kamarád, který všemi nenápadně manipuluje, Pavel Kříž – ne zrovna ideální Kostelník, Danica Jurčová – slovenská zvídavá manželka Veronika, nový objev Radúz Mácha – mladý Martin, který ještě úplně neví, co se sebou, Marian Roden – Jaroslav, který se musí dostat z jedné z nejtěžších situací příběhu a zrovna tak jeho dcera Johanka, v podání krásné a talentované Natálie Řehořové.

Dolores Heredia (foto: archiv)

Dolores Heredia (foto: archiv)

V úlohách Josého manželky a dcery se představí mexické herečky. Dolores Heredia má na svém kontě desítky úloh ve filmech a televizních seriálech. Zahrála si také v amerických filmech, nedávno například ve snímku Get the Gringo (Moje letní prázdniny) s Melem Gibsonem nebo v dramatu známého režiséra Chrise Weitze Za lepší život (A Better Life). Úspěšná mexická herečka Aislinn Derbez hraje dceru Josého, Penélope. „Aislinn se naučila své repliky v češtině, hodně se snažila, měla před sebou obraz, že je dcerou emigranta, který ji od malička vyprávěl pohádky v češtině a tak je její postava věrohodná a je milé, jak mluví s přízvukem. Postava manželky Josého ( Josefa Abrháma) Dolores (Dolores Heredia) česky nemluví a to nám přináší v příběhu drobné, milé komické situace, hlavně když se ženy jeho života, bývalá láska Květa (Libuše Šafránková) a žena Dolores spolu setkají.“ říká režisérka.

Producentem je společnost BLUE TIME, koproducenty jsou česká společnost Synergia Film, slovenská produkce TRIGON a za mexickou stranu Machette Producciones, hlavním partnerem snímku je TV Nova.Výkonným producentem je společnost U.F.O.
Premiéra je distributorem Bontonfilm naplánována na 1.11.2013.

připravil: -MS-, totalfilm.cz, Bontonfilm, a.s.
foto: Bontonfilm

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: