Filmové premiéry od 23. května

Zpracování dalšího švédského bestselleru pod taktovkou Lasse Halströma HYPNOTIZÉR, politický příběh z Chile konce 80. let s Gaelem García Bernalem NO, Almodóvarova novinka ROZKOŠ V OBLACÍCH, dokument o životě Doroty Nvotové FULMAYA, DĚVČÁTKO S TENKÝMA NOHAMA a šesté pokračování RYCHLE A ZBĚSILE. To je nabídka premiérového týdne, který startuje dnes.

HYPNOTIZÉR (ŠVÉDSKO, 2012)

A1_Hypnotizer_nahled

Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti.

Recenze v pátek

Hypnotizéricon_csfd
Hypnotisören
Krimi / Drama / Thriller
Švédsko, 2012, 122 min

Režie: Lasse Hallström
Předloha: Alexander Ahndoril (kniha), Alexandra Coelho Ahndori… (více)
Scénář: Paolo Vacirca
Kamera: Mattias Montero
Hudba: Oscar Fogelström
Hrají: Tobias Zilliacus, Mikael Persbrandt, Lena Olin, Helena af Sandeberg, Eva Melander, Jonatan Bökman, Emma Mehonic, Johan Hallström, Anna Azcarate

NO (Chile, Francie, USA, 2012)

NO_plakát-def

Píše se rok 1988 a René se vrací ze stáže v USA, kde se učil, jak dobře prodat coca colu, a hned se zapojuje do dění v rodném Chile. Povede totiž kampaň demokratických stran proti stárnoucímu despotickému generálovi. Snímek nominovaný na Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film je lehkým, místy až groteskním pohledem na osmdesátá léta a především na to, že pravda je sice jenom jedna, ale abychom ji dokázali prodat, nesmíme ji lidem říkat úplně celou.

Noicon_csfd
Drama / Historický
Chile / Francie / USA, 2012, 118 min

Režie: Pablo Larraín
Předloha: Antonio Skármeta (divadelní hra)
Scénář: Pedro Peirano
Kamera: Sergio Armstrong
Hudba: Carlos Cabezas
Hrají: Gael García Bernal, Alfredo Castro, Néstor Cantillana, Antonia Zegers, Jaime Vadell, Pablo Krögh, Amparo Noguera, Pedro Peirano

ROZKOŠ V OBLACÍCH (Španělsko, 2013)

RozkosVOblacich_plakat

Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.

Recenze zde

Rozkoš v oblacíchicon_csfd
Los Amantes pasajeros
Komedie
Španělsko, 2013, 90 min

Režie: Pedro Almodóvar
Scénář: Pedro Almodóvar
Hudba: Alberto Iglesias
Hrají: Blanca Suárez, Cecilia Roth, Antonio de la Torre, Lola Dueñas, Hugo Silva, José María Yazpik, Raúl Arévalo, Javier Cámara, Miguel Ángel Silvestre, Carmen Machi, Carlos Areces, Guillermo Toledo, Laya Martí, Antonio Banderas, Penélope Cruz, Paz Vega

FULMAYA, DĚVČÁTKO S TENKÝMA NOHAMA (Česko, 2013)

fulmaya film-plakat-orig

Neobyčejný příběh o touze po svobodě a velkých životních rozhodnutích odehrávající se v podhůří Himalájí. Hlavní postavou nového českého celovečerního dokumentárního filmu je slovenská muzikantka a herečka Dorota Nvotová, která k celému snímku také zkomponovala hudbu, a její nepálské alter ego Fulmaya žijící v Nepálu. Sled autentických situací, doteky jinakostí vzdáleného světa, lidské opravdovosti a překvapivá katarze čeká na diváky v příběhu, jehož scénář napsal s nadsázkou řečeno osud hlavní hrdinky.

Recenze v sobotu

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohamaicon_csfd
Dokumentární
Česko, 2013, 76 min

Režie: Vendula Bradáčová
Scénář: Vendula Bradáčová
Kamera: Tomáš Nováček
Hudba: Dorota Nvotová
Hrají: Dorota Nvotová

RYCHLE A ZBĚSILE 6 (USA, 2013)

rychle a zběsile 6

Na konci pátého dílu se Dom (Vin Diesel) a Brian (Paul Walker) radovali z dobře odvedené práce, když jejich zásluhou skončil jeden mafián z Ria o sto miliónů dolarů chudší a oni o stejnou sumu bohatší. Vše však mělo háček, nad oběma visela hrozba vězení, a tak se museli rozprchnout po světě, daleko od svých blízkých. Zvláštní agent Hobbs (Dwayne Johnson), jenž jim šel po krku, se mezitím zaměřil na novou partičku bezohledných námezdných řidičů, kteří svých schopností za volantem využívají k páchání zločinu. Skupina vedená bezohledným a chladnokrevným géniem zločinu Owenem Shawem (Luke Evans) mu ale neustále uniká, a tak se ji rozhodne zastavit jejich vlastními zbraněmi. S pomocí rychlých řidičů, kteří jako by se za volantem narodili. A těmi nejlepšími jsou přece Dom, Brian a jejich tým. Odměna za takovou práci? Úplné očištění a možnost vrátit se domů. Pro Doma je tu ještě jedna speciální motivace – jeho holka Letty (Michelle Rodriguez), kterou všichni považovali za mrtvou, žije a navíc pracuje pro nepřítele.

Recenze v neděli

Rychle a zběsile 6icon_csfd
Fast and the Furious 6
Akční / Krimi / Thriller
USA, 2013, 130 min

Režie: Justin Lin
Scénář: Chris Morgan
Kamera: Stephen F. Windon
Hudba: Lucas Vidal
Hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Luke Evans, Sung Kang, Gal Gadot, Gina Carano, Ludacris, Elsa Pataky, Benjamin Davies, Joe Taslim, Clara Paget, Lee Asquith-Coe, Kim Kold, Rowena Diamond, Jason Statham, Shea Whigham

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.