HOŘÍCÍ KEŘ má šanci na zisk tří Zlatých nymf z Monte Carla

Třídílné drama HOŘÍCÍ KEŘ, které pro společnost HBO Europe natočila režisérka Agnieszka Holland, bude uvedeno v jedné ze soutěžních sekcí Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu. Na 53. ročníku prestižní přehlídky, jež letos proběhne od 9. do 13. června, bude soutěžit v kategorii minisérií. V konkurenci dalších osmi děl – pocházejících z Německa, Velké Británie, Itálie a z produkcí dalších televizí – jde o jediného zástupce tvorby HBO.

Hořící keř (Ivan Trojan) foto: HBO

Hořící keř (Ivan Trojan) foto: HBO

z recenze totalfilm.cz
Kombinace mladého, skvělého scénáristy a zkušené světoznámé režisérky s českou zkušeností dala vzniknout dramatu, které na českém televizním teritoriu nemá obdoby.HOŘÍCÍ KEŘ se zcela jistě, a mohu to konstatovat již nyní, zařadí mezi perly české filmové tvorby letošního roku. To je zcela jisté. A nebojím se navíc říct, že v polistopadové éře ještě nic podobného nevzniklo.
celá recenze zde

Hořící keř  (Petr Stach, Jaroslava Pokorná a Táňa Pauhofová) foto: HBO

Hořící keř (Petr Stach, Jaroslava Pokorná a Táňa Pauhofová) foto: HBO

Mravně naléhavé drama o následcích alarmujícího činu Jana Palacha a počátcích normalizace v posrpnovém Československu má naději na zisk hned tří Zlatých nymf. Kromě díla samotného se o ně budou ucházet i jeho protagonisté – Ivan Trojan v kategorii nejlepší herec a Jaroslava Pokorná v kategorii nejlepší herečka.

připravil: -MS-, totalfilm.cz / HBO Europe 
Foto/Video: HBO Europe© 2013

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.