Recenze | Trojka PAŘBY je návratem k staré dobré jedničce

Leslie Chow klukům zmizel ze života a dovolil jim vzpamatovat se z nočních toulek po Las Vegas a pronásledování drogovými gangstery v Bangkoku. Alan ale postrádá smysl života. Nebere léky, je nesoudný a chová se jako dítě. Jeho tři nejlepší kamarádi se rozhodnou dopravit ho do léčebny. Vypadá to jednoduše, ale i obyčejná cesta za Alanovou vyrovnaností se může zvrtnout.

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros.)

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros.)

V třetí Pařbě se opět sejdou všichni členové “Vlčí smečky”. Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) a Doug (Justin Bartha). V posledním příběhu této party se objevuje i John Goodman (Marshall) a na chvíli i Heather Graham jako Stuova první manželka Jade.

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

Nad všemi ční ale Ken Jeong v roli Leslieho Chowa. Pokaždé když se objeví na plátně, netušíte co se stane.
Vše zase souvisí s asociálem Alanem, který objektivně nemá žádné problémy. Stále se ale chová jako dítě a jeho rodina je z něj neštastná. Na cestě do léčebny přepadne kluky jejich nová noční můra Marshall.

Vlčí smečka má podle něj přinést zpátky něco, o co díky nim přišel. Lépe řečeno: ukradl mu to Chow. Ten právě utekl z thajského vězení a jediný člověk se kterým byl celou dobu v písemném kontaktu je právě Alan. Marshall tak oprávněně očekává, že bude také prvním člověkem, kterému se Chow po útěku ozve.

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

Todd Phillips tentokrát natočil poněkud přímočařejší a jednodušší příběh, který je spíše vtipnou gangsterkou a road movie než bláznivou komedií. Ctitelé jedničky mohou být trochu na vážkách, zda je to opravdu ta stará dobrá vlčí smečka nebo jde o odklon k jinému žánru, kterému tahle partička dobře poslouží.

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

Ve dvojce se totiž zdálo, že autorská invence je pryč. Humor v novém pokračování vychází spíš ze znalosti charakterů hlavních hrdinů. To ale neznamená, že neobsahuje nové absurdní scénky, které potěší. Patří k nim především chvilka s Alanovým lízátkem nebo vskutku povedený Chowův let padákem nad Las Vegas.

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

PAŘBA NA TŘETÍ (foto: Warner Bros)

Bezradnost dvojky je tatam. Díky jednoduššímu, ale jednoznačně lepšímu scénáři zažívá závěrečný díl Hangover renesanci.
Perfektní je kamera, výprava, střih i režie. A hlavně: Alanův hlas vás dojme až k slzám :)

hodnocení 80

Velká nadsázka, skvělá jízda, vtipy skvělé i laciné. Podávané ovšem s bravurním načasováním. Dramatické, vtipné a úchylné.

-MS-, Totalfilm.cz
Foto/Video:  Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures © 2013

Pařba na třetíicon_csfd
The Hangover Part III
Vo štvorici po opici 3
Komedie
USA, 2013, 100 min

PREMIÉRA: 30. května 2013 (Warner Bros.)

Režie: Todd Phillips
Scénář: Craig Mazin, Todd Phillips
Kamera: Lawrence Sher
Hrají: Bradley Cooper, Jamie Chung, Ed Helms, Zach Galifianakis, Ken Jeong, Mike Epps, Sondra Currie, Heather Graham, Sasha Barrese, John Goodman, Melissa McCarthy, Jeffrey Tambor, Justin Bartha, Brian Metran, Adrian Voo

CZ Pub Plakat HO3

 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.