Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 20. června

Další z očekávaných blockbusterů tohoto roku je tu! Do kin vstupuje MUŽ Z OCELI. Clark Kent se vrací v povedeném restartu režiséra Zacka Snydera. Příběh zlaté mládeže z Hollywoodu, která vykrádá domy slavných celebrit s Emmou Watson BLING RING: JAKO VIPKY měl premiéru v Cannes. Animák UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY vypráví o studiu strašení. Na horkých pláních středního Řecka se tyčí majestátní pískovcové skály. Na jejich vrcholcích stojí ortodoxní kláštery METEORA, které jako by visely mezi nebem a zemí.

MUŽ Z OCELI (USA, 2013)

CZ Pub Local One Sheet MOS

Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdina, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, se v něm teprve musí objevit.Film „Muž z oceli“, produkovaný společnostmi Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures a režírovaný Zackem Snyderem („300“, „Strážci – Watchmen“), divákům nabídne Henryho Cavilla („Válka bohů“, TV seriál „Tudorovci“) v roli Clarka Kenta / Supermana.

Muž z oceli (foto: Warner Bros.)

Muž z oceli (foto: Warner Bros.)

Adoptivní rodiče hlavního hrdiny, Marthu a Jonathana Kentovy ztvárnili držitelka nominace na Oscara Diane Lane („Nevěrná“) a držitel Oscara Kevin Costner („Tanec s vlky“). Protivníky superhrdiny jsou dva přeživší Kryptoňané, zločinný Generál Zod, ztvárněný držitelem nominace na Oscara Michaelem Shannonem („Nouzový východ“), a Faora, Zodova zlá partnerka, představovaná Antje Traue (do kin přicházející „The Seventh Son“). Ze Supermanovy rodné planety Krypton dále pocházejí i jeho matka Lara Lor-Van, kterou hraje Ayelet Zurer („Andělé a démoni“), a jeho otec Jor-El, ztvárněný držitelem Oscara Russellem Crowem („Gladiátor“).

Muž z oceliicon_csfd
Man of Steel
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Režie: Zack Snyder
Scénář: David S. Goyer
Kamera: Amir M. Mokri
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon, Dylan Sprayberry, Antje Traue, Harry Lennix, Christopher Meloni, Julia Ormond, Laurence Fishburne, Michael Cerveris, Rebecca Buller, Ayelet Zurer, Keke Palmer, Michael Kelly, Richard Schiff, Tahmoh Penikett, Joe Minoso, Mackenzie Gray, Christina Wren

BLING RING: JAKO VIPKY (USA, 2013)

Bling Ring - plakat (1)-page-001

Celebrity – jsou slavné, jsou sexy, ve svých dokonalých outfitech vypadají naprosto božsky. Tenagerky Rebecca, Nicki, Chloe a Sam jsou kamarádky z lepších rodin a Hollywoodské hvězdy milují. Vesměs mají vše, na co si vzpomenou, mají ale i velkou touhu se pobavit. A bez zábran. Když k nim do školy nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Společně vyrážejí na noční tahy do bytů Hollywoodských celebrit a to rozhodně ne pouze na exkurzi! – V kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty. Jak dlouho si ale budou bezstarostně užívat, než spadne klec?

Bling Ring: Jako VIPkyicon_csfd
The Bling Ring
Krimi / Drama
USA, 2013, 90 min

Režie: Sofia Coppola
Scénář: Sofia Coppola
Kamera: Harris Savides
Hrají: Emma Watson, Taissa Farmiga, Leslie Mann, Nina Siemaszko, Gavin Rossdale, Israel Broussard, Carlos Miranda, Erin Daniels, Stacy Edwards, Joe Nieves, Claire Julien, Katie Chang, Kirsten Dunst, Paris Hilton, Halston Sage

UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY (USA, 2013)

Univerzita pro příšerky plakát

Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit.

Univerzita pro příšerkyicon_csfd
Monsters University
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2013, 109 min

Režie: Dan Scanlon
Scénář: Pete Docter, Andrew Stanton
Hudba: Randy Newman
Hrají: John Goodman, Billy Crystal, Frank Oz, Steve Buscemi, Jennifer Tilly, Dave Foley, Julia Sweeney, Joel Murray, John Ratzenberger, Ken Jeong, Helen Mirren

METEORA (Německo, Řecko, 2012)

Meteora PLAKÁT

Na horkých pláních středního Řecka se tyčí majestátní pískovcové skály. Na jejich vrcholcích stojí ortodoxní kláštery Meteora, které jako by visely mezi nebem a zemí. Dole v údolí se, v drsném kontrastu k asketickému životu mnichů a jeptišek, odehrávají běžné životy farmářů. Mladý mnich Theodoros a jeptiška Urania zasvětili své životy přísným rituálům a praktikám jejich vlastní komunity. Jejich život je však podroben těžké zkoušce, když začnou pociťovat silnou vzájemnou náklonnost. Musí se rozhodnout mezi duchovní oddaností a svými lidskými touhami. Musí se rozhodnout, jakou cestou se vydají.

Meteoraicon_csfd
Drama
Německo / Řecko / Francie, 2012, 82 min

Režie: Spiros Stathoulopoulos
Hrají: Theo Alexander, Tamila Koulieva-Karantinaki

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.