Filmové premiéry od 6. června

V dnešní premiérový den se do kina chystají jen tři snímky. Ovšem všechny do jednoho stojí za to. Nový film Nicolase Windinga Refna JEN BŮH ODPOUŠTÍ si premiéru odbyl na letošním festivalu v Cannes. Druhý Star Trek pod taktovkou J. J. Abramse s podtitulem DO TEMNOTY se opravdu povedl. Stejně tak jako tři roky starý snímek ŠIMON A DUBY podle předlohy Marianne Fredriksson. Příjemnou zábavu.

JEN BŮH ODPOUŠTÍ (Thajsko, Dánsko, Francie, 2013)

JenBuhOdpousti_plakatCZ_A3_LR2

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra.

Jen Bůh odpouštíicon_csfd
Only God Forgives
Thriller / Krimi / Drama
Thajsko / Dánsko / Francie / Švédsko, 2013, 90 min

Režie: Nicolas Winding Refn
Scénář: Nicolas Winding Refn
Kamera: Larry Smith
Hudba: Cliff Martinez
Hrají: Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas, Yayaying, Tom Burke, Vithaya Pansringarm, Gordon Brown

STAR TREK: DO TEMNOTY (USA, 2013)

STAR TREK PLAKÁT

Protože kapitán James T. Kirk (Chris Pine) je stále horkokrevný a nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních okolností skončil jeho degradací. Podmínky na rodné Zemi ale normální ani zdaleka nejsou. Došlo totiž k bezprecedentnímu a devastujícímu útoku na Hvězdnou flotilu (Organizace spojených národů budoucnosti) a posádka Enterprise se nabídne, že dopadne pachatele, záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch). Půjde o její dosud nejnáročnější misi, protože se vydají do míst, kde je ta nejtenčí hranice kamarádstvím a nepřátelstvím, pomstou a spravedlností, klidnou budoucností a ničivou válkou, jež může zničit celý náš vesmír.

Recenze STAR TREK: DO TEMNOTY zde

Star Trek: Do temnotyicon_csfd
Star Trek Into Darkness
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA, 2013, 132 min

Režie: J.J. Abrams
Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof
Kamera: Daniel Mindel
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Anton Yelchin, Karl Urban, John Cho, Benedict Cumberbatch, Bruce Greenwood, Alice Eve, Leonard Nimoy, Peter Weller, Tom Archdeacon, Noel Clarke, Nazneen Contractor, Heather Langenkamp, Nolan North, Nick Tarabay, Beau Billingslea, Hina Khan, Jonathan Dixon, Chris Hemsworth, Aisha Hinds

ŠIMON A DUBY (Švédsko, Dánsko, Norsko, 2011)

Simon a duby plakát

Velkolepý snímek pojednává o rozchodu poznamenaného břemeny dávno minulými a hledáním sama sebe. Výpravný příběh o dvou rodinách a jejich přátelství a společném osudu ve švédském Göteborgu ve stínu Druhé světové války. Film natočený podle stejnojmenného románu mezinárodně uznávané a oblíbené autorky, Marianne Fredriksson.

Šimon a dubyicon_csfd
Simon och ekarna
Drama
Švédsko / Dánsko / Německo / Norsko, 2011, 122 min

Režie: Lisa Ohlin
Předloha: Marianne Fredriksson (kniha)
Scénář: Marnie Blok
Kamera: Dan Laustsen
Hudba: Annette Focks
Hrají: Bill Skarsgård, Helen Sjöholm, Jan Josef Liefers, Katharina Schüttler, Josefin Neldén, Stefan Gödicke, Karl Linnertorp, Jonatan S. Wächter

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.