Jameson Done má své české finalisty, vítěze odtajní ve Varech (videa finalistů)

Stačilo natočit remake svého oblíbeného filmu a vtěsnat ho do 60 vteřin. Další ročník soutěže Jameson Done in 60 seconds má své české finalisty. V pátek je z 87 kvalifikovaných filmů vybrala porota ve složení Tereza Spáčilová (filmová novinářka, Reflex), Karel Spěšný (Festival krátkých filmů Praha), doc. Ľudovít Labík, ArtD. (slovenský filmový střihač a profesor bratislavské VŠMU) a Lucie Poláková (Brand Ambassador Jameson). Mezi zpracovanými filmovými hity je Terminátor, Superman, Titanic, Králova řeč, Půlnoc v Paříži a další.

Jameson done 2013

Soutěž, jejíž český vítěz se kvalifikuje na londýnské finále se v Česku koná již potřetí. České finále soutěže s vyhlášením vítěze, který se utká se svým snímkem s celosvětovou konkurencí, proběhne 3. 7. 2013 v Jameson Festival Lounge v Karlových Varech v rámci Mezinárodního filmového festivalu.

Kamil Spěšný, programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha, k filmové nadílce řekl: „Důležitými faktory při rozhodování pro mě byly nadhled tvůrce a kreativita zpracování. Nebylo tolik důležité, aby byl film na vlas podobný originálu, ale spíše to, aby zachytil atmosféru původního filmu nebo stavěl na originálu, ale přinesl nějaký nový twist”.

Tereza Spáčilová, filmová novinářka, která se výběru filmů jako porotkyně zúčastnila již potřetí, komentovala letošní filmy následovně: „Soutěž se oproti loňským letům opět posunula dopředu, přihlásilo se více filmů a bylo se opravdu na co dívat. Standardně se v nabídce objevila řada animovaných filmů na velmi dobré úrovni. To je české specifikum oproti soutěžím v zahraničí, zřejmě dané vysokou úrovní a tradicí české animace.”

Přehled finalistů 2013:

American Beauty, Taťána Rubášová
Clockwork orange, Adam Hobzik
Forrest Gump, Eva Dvořáková
Intouchables, Lukáš Kladníček
Midnight in Paris, Anežka Kružíková
Superman, Tomáš Poděbrad
Terminator, Thanh Phan Tien
The King’s Speech, Michal Kupilík
The Texas Chain Saw Massacre, Petr Černý
Titanic, Martin Stuchlý

připravil: -MS-, totalfilm.cz

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.