Vary začnou oficiálně večer, na filmy se ale už chodí teď

48. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary dnes večer oficiálně začíná. Slavnostního zahájení se zúčastní Michel Gondry. Uvede svůj film Pěna dní, který byl vybrán pro slavnostní zahájení. Svou účastí ozdobí první dny festivalu JOHN TRAVOLTA. Představí svůj nový film Sezóna zabíjení.
Pokladny festivalu už druhým dnem okupují největší filmoví fanoušci. Někteří z nich čekali ve frontách už před pátou hodinou ranní. Pokladny přitom otevírají až v 8 hodin.

Přípravy na slavnostní zahájení v plném proudu (foto: KVIFF)

Přípravy na slavnostní zahájení v plném proudu (foto: KVIFF)

Návštěvníci festivalu mají několik možností, jak si vstupenky pořídit. Bud si mohou lístky zakoupit přímo na pokladnách nebo rezervovat přes wap, sms nebo aplikaci festivalu pro android a ios. V takovém případě ale musí mít divák zakoupen festivalový pass, jehož kód do rezervace uvádí.

Atmosféra ve Varech (foto: KVIFF)

Atmosféra ve Varech (foto: KVIFF)

Festival letos nabídne vše na co jsou diváci zvyklí. Populární filmové sekce, workshopy, doprovodné akce, výstavy, koncerty a další program. Hlavní porotě letos předsedá Agnieszka Hollandová. Do Varů má dorazit celá řada významných domácích i zahraničních hostů. K těm nejvýznamnějším patří již zmínění John Travolta, Michel Gondry, oskarový režisér Oliver Stone a další.
Přijet do západočeského města měla i Audrey Tautou, ale na poslední chvíli svou účast odvolala.

Prezident festivalu Jiří Bartoška vítá Michela Gondryho (foto: KVIFF)

Prezident festivalu Jiří Bartoška vítá Michela Gondryho (foto: KVIFF)

O průběhu festivalu vás budeme denně informovat z místa, v rozšířeném zpravodajství. Chystáme také recenze festivalových filmů, které půjdou do české distribuce.
V tuto chvíli již píšeme recenzi filmu SEZÓNA ZABÍJENÍ, který uvede John Travolta osobně zítra.

Ukázka zahajovacího filmu Pěna dní:

připravil: -AC-, totalfilm.cz

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.