Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 22. srpna

Tři filmy různých žánrů míří tento čtvrtek do kin. Ocenění za režii si letos v Karlových Varech převzal Jan Hřebejk za drama LÍBÁNKY – Anna Geislerová a Stanislav Majer se ve svatební den potýkají s neznámým vetřelcem. Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají LETADLA, animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí. Adaptace drsných komiksů o superhrdinech z řad teenagerů KICK-ASS 2 nabízí kopec akční i komediální zábavy.

LÍBÁNKY (ČESKO, 2013)

posterLibanky594x841-page-001

Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života.

Líbánky (foto: Falcon)

Líbánky (foto: Falcon)

Ovšem… kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů?

RECENZE BANNER LÍBÁNKY
A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

Líbánkyicon_csfd
Drama
Česko, 2013, 98 min

Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Aleš Březina
Hrají: Anna Geislerová, Stanislav Majer, Kristýna Nováková-Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták, David Máj

KICK – ASS 2 (USA, 2013)

Kick ass 2 plakát

Na konci prvního dílu filmu Dave alias Kick-Ass (Aaron Johnson) a Mindy alias Hit-Girl (Chloë Moretz) pověsili svou superhrdinskou identitu na hřebík a snaží se žít normální životy jako typičtí teenageři. Dave ovšem nepočítal s tím, že svým bizarním nápadem inspiroval další řadu lidí, kteří na sebe rovněž navlékli superhrdinský ohoz a vydali se do ulic prosazovat dobro.

Kick - Ass 2 (foto: Cinemart)

Kick – Ass 2 (foto: Cinemart)

Proti boji s nespravedlností a zlem založí plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) amatérský tým hrdinů Justice Forever, do něhož bude Kick-Ass později okolnostmi přinucen také vstoupit. Na druhé straně barikády stojí Red Mist – The Mother Fucker (Christopher Mintz-Plasse) a  skupinka jeho poskoků. Ten se touží pomstít Kick-Assovi za smrt svého otce, a v městských ulicích tak započne opravdový zmatek. Jeho plán má však jeden háček. Pokud si někdo začne s jedním z členů Justice Forever, začne si automaticky i se všemi ostatními.

Kick-Ass 2icon_csfd
Akční / Komedie / Krimi / Thriller
USA / Velká Británie, 2013, 113 min

Režie: Jeff Wadlow
Scénář: Jeff Wadlow
Hudba: Matthew Margeson
Hrají: Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Morris Chestnut, Clark Duke, Jim Carrey, John Leguizamo, Lindy Booth, Lyndsy Fonseca, Donald Faison, Yancy Butler, Lee Asquith-Coe, Ella Purnell, Steven Mackintosh, Augustus Prew, Robert Emms, Daniel Kaluuya, Garrett M. Brown, Andy Nyman, Enzo Cilenti, Iain Glen

LETADLA (USA, 2013)

letadla plakát

Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní nejúžasnějšího leteckého závodu kolem světa. V cestě mu stojí jen několik poněkud větších problémů – Prášek není tak docela stavěný pro závody, a kromě toho má tak trochu strach z výšek.

Letadla (foto: Falcon)

Letadla (foto: Falcon)

Navzdory fóbiím se Práškovi za podpory svého učitele z námořního letectva, Skippera, podaří s odřenou vrtulí kvalifikovat do hlavního závodu. Jeho sportovní nadšení a rychlost se ale příliš nezamlouvají obhajujícímu šampiónovi Ripslingerovi, který se neštítí ničeho, jen aby Práška zastavil. Když dojde v průběhu vyvrcholení závěrečného závodu k neštěstí, je Práškova odvaha vystavena skutečné zkoušce. Za podpory přátel starých i nových Prášek vystoupá do výšin, o kterých se mu doposud ani nezdálo, a současně užaslým přihlížejícím dokáže, že svět v oblacích skutečně nezná žádných hranic.

Letadlaicon_csfd
Planes
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2013, 92 min

Režie: Klay Hall
Hudba: James Seymour Brett
Hrají: Val Kilmer, Brad Garrett, Julia Louis-Dreyfus, Dane Cook, John Cleese, Teri Hatcher, Anthony Edwards, Priyanka Chopra, Stacy Keach, Cedric the Entertainer, Sinbad, Carlos Alazraqui, Oliver Kalkofe

Článek jsme oštítkovali takto:
%d blogerům se to líbí: