Nepřehlédněte

Recenze | KICK-ASS 2 – Upozornění: Tato recenze obsahuje nevhodné výrazy

Tři roky starý první díl byl příjemným překvapením pro fanoušky komiksových adaptací. Stejně tak jako jeho komiksový předobraz, který je všechno, jen ne standardní superhrdinský komiks. Postavy se jmenují dost trapácky, což dodává celému kick-assovskému světu ještě větší punc ulítlosti. A tak se nelze divit, že si hlavní padouch dvojky vybral přezdívku Čurák (Motherfucker).  Pochopitelně nemůže chybět sám Nářez (Kick-Ass) (Aaron Taylor-Johnson) a mladistvá Zabíjačka (Hit-Girl) (Chloë Grace Moretz).

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Dave (Kick-Ass) a Mindy (Hit-Girl) se po smrti Mindina otce vzdali kariér superhrdinů. Oba superhrdinové inspirovali další školáky k následovaní. A tak se objevuje další spousta heroes, kteří chtějí pomáhat.

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Daveovi se ale nedaří zapadnout do školní rutiny, jak si představoval a rozhodne se Kick-Asse oživit. Najde si organizovanou skupinu superhrdinů (Věčná spravedlnost), kterou vede Plukovník Pravdoláska (Colonel Stars and Stripes) (Jim Carrey).

Proti skupině “správňáků” nastupuje skupina Čurákova. Ten si buduje armádu, se kterou hodlá superhrdiny zlikvidovat.

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Mezi jeho žoldáky vyniká především Matka Rus (Mother Russia) (Olga Kurkulina). Ta se v závěru utká se Zabíjačkou. A věřte, nebude to mít ani jedna z holek lehké.

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Vraťme se ale k partě superhrdinů: Carrey se tentokrát vůbec nepitvoří a díky tomu tahle jeho vůdcovská role nepostrádá charisma.
To, co ale charisma hledá je tento sequel. Možná za to může nový režisér, možná ještě větší odklon od původního komiksu. To, co působilo u jedničky jako jednoznačné zjevení a nebojím se říct novátorství, tady už zákonitě chybí.

KICK ASS 2 KOMIKS OBÁLKA

Komiks CREW

Nakladatelství CREW vydává stejnojmenný komiks KICK-ASS 2
První kniha byla brutální legrace… dvojka je taky plná hlášek a akčních nápadů, ale je mnohem vážnější, temnější a až depresivnější,“ říká Jiří Pavlovský, šéfredaktor Crew. „Millar domýšlí věci do důsledků. Dá se říct, že jeho druhý Kick-Ass je protiváha k legendárnímu Návratu temného rytíře od Franka Millera.
Oba tyhle příběhy dávají do normálního světa někoho, kdo se snaží o něco víc a kdo si tím vyslouží nenávist okolí. A ukazuje se, že je celkem jedno, jestli jde o Batmana, nebo o beďarovitého puberťáka, který si na superhrdinu jen hraje. Vybočovat z řady je vždycky nebezpečné a následky jsou děsivé.“

KOUPIT KOMIKS KICK-ASS 2

 

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Dvojce chybí větší švih. Všeho je tu o něco méně. Akce, vtipu i jednoznačných motivací jednotlivých postav. Jedné věci je tu ale až příliš. Násilí tu tentokrát vyčnívá nad vše ostatní, co vynášelo první díl takřka do nebes. Zobrazení je až příliš explicitní a vulgarita a její samozřejmost u nejmladší superhrdinky Zabíjačky je až děsivá.

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Komiks obsahuje násilí ještě o třídu horší, ale přeci jen: plátno toho tolik neunese, nezapomínejme, kdo na film bude převážně chodit. To, že tvůrci v tomto ohledu trochu přestřelili, medializoval sám Jim Carrey, když se od filmu kvůli přehnanému násilí distancoval.
V každém případě je ale Kick-Ass 2 nadstandardní akční komedie, která nepostrádá zábavnost.

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

KICK-ASS 2 (foto: Cinemart)

Přestože nedosahuje kvalit jedničky, je způsob vyprávění natolik vybočující, že se nudit nebudete.
Vznikl popkulturní film, který obsahuje od všeho trochu. Celá rodina se pobaví, no a menším dětem prostě občas zakryjte oči (když se bude sekat ruka) a uši (když se dozvíme, že si záporáci dali jméno “Toxické megakundy”).
hodnocení 70
KICK-ASS 2 se prostě nebere smrtelně vážně. Clark Kent je suchar –  ať žije Nářez!

-AC-, Totalfilm.cz
foto/video: Cinemart © 2013, Všechna práva vyhrazena.

Kick-Ass 2icon_csfd
Akční / Komedie / Krimi / Thriller
USA / Velká Británie, 2013, 113 min

Režie: Jeff Wadlow
Scénář: Jeff Wadlow
Hudba: Matthew Margeson
Hrají: Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Morris Chestnut, Clark Duke, Jim Carrey, John Leguizamo, Lindy Booth, Lyndsy Fonseca, Donald Faison, Yancy Butler, Lee Asquith-Coe, Ella Purnell, Steven Mackintosh, Augustus Prew, Robert Emms, Daniel Kaluuya, Garrett M. Brown, Andy Nyman, Enzo Cilenti, Iain Glen

Kick ass 2 plakát

 

  1. Lukas Pecinka 11.12.2013, 07:21

    I support the guild but I’m a girl from kick assu much I love it I love it I would like to go just right talk differently than me: (((Is not nekdojeji facebook?

    Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: