Nepřehlédněte

James Cameron: GRAVITACE je nejlepší film z vesmíru všech dob – Sandra Bullock mne uchvátila

Někteří hollywoodští kritici i filmoví tvůrci vyjadřují veřejnou podporu a pochvalu Alfonsu Cuarónovi a jeho nejnovějšímu filmu GRAVITACE (GRAVITY). James Cameron dokonce prohlásil, že po shlédnutí Gravitace má pocit, že se jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob a Sandra Bullock v hlavní roli ho naprosto uchvátila. Nechválí jen technickou a obrazovou složku filmu, ale především výkon samotné Bullock, která podle něj zcela jistě touto rolí bude aspirovat na dalšího Oscara. Co konkrétně Cameron řekl o GRAVITACI najdete uvnitř článku.

Gravitace (foto: WB)

Gravitace (foto: WB)

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru…

Gravitace (foto: WB)

Gravitace (foto: WB)

James Cameron byl z filmu natolik uchvácen, že se podělil o své pocity s veřejností i režisérem Cuarónem:

Byl jsem naprosto ohromen, Myslím, že tenhle film má obrovský potenciál. Je to zcela jistě nejlepší film, který jsem viděl za poslední dobu. Zajímavý je také lidský rozměr. Alfonso a Sandra vytvořili realistický obraz toho, jak žena bojuje o život ve stavu beztíže.

James Cameron (foto: archiv)

James Cameron (foto: archiv)

O SANDŘE BULLOCK
Ona (Sandra Bullock) zvedla ze země neuvěřitelnou výzvu. Tenhle film je neskutečné umění, některé okamžiky, které se zdají být spontánní, jsou velmi dobře nacvičené a mají přesnou choreografii. Tohle nemůže zvládnout každý. Myslím, že pro lidi v Hollywoodu je tenhle film strašně důležitý. Posouvá to kinematografii zase o kus dál.

O TECHNICKÝCH STRÁNKÁCH
Četl jsem scénář a říkal jsem si, že bude téměř nemožné natočit film s nulovou gravitací. Tak aby to působilo věrohodně. Povedlo se. Alfonso vedl s filmem skutečně velký boj, ale nakonec to vypadá úžasně.

Sandra Bullock a George Clooney na premiéře Gravitace

Sandra Bullock a George Clooney na premiéře Gravitace

V českých kinech se film objeví 3. října. 

připravil: totalfilm.cz, -AC-
zdroj: Collider
foto/video: Courtesy of Warner Bros. Pictures © 2013

Gravitace plakát

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.