Recenze | HRA NA HRANĚ – tuctový souboj hezkých tvářiček moc nefunguje

Richie (Justin Timberlake) by rád dokončil studium na prestižní Princetonské univerzitě. Na studia si vydělává jako “herní konzultant”, vedení školy se to ale nelíbí. Když dostane od rektora nůž na krk, vsadí všechny své vydělané peníze ve falešné online hře, aby měl na dokončení studií. Když zjistí, že byl okraden, vydá se do Kostariky, kde sídlí herní magnát Ivan Block (Ben Affleck), kterému tyto herní portály patří.

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

Block jej však odradí od pomsty, omluví se mu, vrátí všechny jeho prostředky a nabídne mu práci. Kostarika tak Richiemu nabídne vše, co doma neměl. Nic ale není černobílé. Život po boku zločince se nemusí vždy vyplatit. To pozná i sám Richie.

Snímek má na začátku docela slibné tempo, téma i obsazení. Bohužel hned v první půli už režisér Brad Furman neví co si počít. Příběh je málo sofistikovaný pro lidi, kteří se v prostředí internetových sázek pohybují a málo čitelný pro ty, kterým tento způsob výdělku nic neříká.

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

Hlavní zápletka jako taková vlastně ani není příliš zajímavá a originální. Pravda ale je, že mírně překvapit umí. Ale až v úplném závěru, kdy ztracené tempo snímek zase získává. Oba hlavní představitelé nepředvádí nic světoborného. Odvádějí slušný standard a vlastně jen potvrzují průměrnost tohoto díla jako celku.

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

Slušná kamera (v akčních scénách ovšem děsivě roztřepaná), soundtrack ucházející, scénář bez nápadu. Celé je to nemastné – neslané, neurazí to, ale taky nenadchne. Hra na kočku a na myš. Jeden chytrák se snaží oklamat druhého. Gemma Arterton, která mezi dvěma muži tvoří hráz, nemá co hrát, pouze zdobí. Ale pěkně.

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

Rádoby brutální scéna s krokodýly za účasti dvou hollywoodských tvářiček působí spíše jako parodie. Vše korunuje agent FBI (Anthony Mackie) jako slušný packal. I ten vypadá jakoby zrovna spíš dofotil kampaň na spodní prádlo.

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

HRA NA HRANĚ (foto: Cinemart)

Z řady nevybočující zábavná tuctovka na víkend u televize. Na plátnech se ocitla asi omylem nebo z vypočítavosti. Druhá možnost bude asi pravděpodobnější. Timberlake i budoucí Batman Affleck teď totiž celkem letí.

hodnocení 60

Jakub Novotný, totalfilm.cz
Foto/Video: Cinemart

Hra na hraněicon_csfd
Runner Runner
Krimi / Drama / Thriller
USA, 2013, 91 min
Premiéra: 26. září 2013 (Cinemart)

Režie: Brad Furman
Scénář: Brian Koppelman, David Levien
Kamera: Mauro Fiore
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton, Anthony Mackie, Ben Schwartz, David Costabile, Yul Vazquez, Louis Lombardi, Oliver Cooper

Hra na hrane_vizual

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.